Tragiczne informacje ze Śląska. Najnowsze dane MZ nie pozostawiają złudzeń, sytuacja jest dramatyczna

Tragiczne informacje ze Śląska. Najnowsze dane MZ nie pozostawiają złudzeń, sytuacja jest dramatyczna Źródło: Pikio

Śląsk to region, który wyjątkowo ciężko znosi pandemię koronawirusa. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia wcale nie napawają optymizmem. Sytuacja jest tragiczna. Sytuacja zamiast się powoli poprawiać, staje się gorsza z minuty na minutę.

Śląsk jest regionem, w którym sytuacja epidemiczna jest niezwykle poważna. Z każdą chwilą na ogromną skalę przybywa tam zakażonych. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia również nie przynoszą pozytywnych wieści. Oficjalnie potwierdzono aż 263 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W samym województwie śląskim odnotowano aż 217 przypadków, wszyscy z KWK Zofiówka. 

Śląsk. Najnowsze dane z regionu są dramatyczne

Pozostałe przypadki zakażeń to: 12 osób z województwa podlaskiego, 8 z opolskiego, 8 z wielkopolskiego, 7 z małopolskiego, 4 z dolnośląskiego, 4 z lubelskiego 2 z lubuskiego oraz 1 z zachodniopomorskiego. W pozostałych województwa sytuacja wydaje się dosyć ustabilizowana, jednak dane ze Śląska poważnie martwią. Sytuacja w tym regonie jest śmiertelnie poważna. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze niedawno prezydent przekonywał, że sytuacja na Śląsku jest opanowana. Jak widać po najnowszych danych niestety nie jest to prawdą. Koronawirus w dalszym ciągu zbiera największe żniwo w tym regionie, ostatnio zwłaszcza w kopalni węgla Zofiówka. Dziś poinformowano o kolejnych 217 kolejnych przypadkach zakażenia. Tylko w sobotę w tym samym miejscu potwierdzonych zostało 346 przypadków. Łącznie w spółce tej liczba zakażonych przekroczyła już 3 tysiące.

Najnowsze dane Ministerstwa są przerażające. Liczna zachorowań wśród górników jest ogromna, a sytuacja wcale się nie polepsza. Mimo ogromnego wzrostu zachorowań w kopalni Zofiówka, wciąż największym ogniskiem koronawirusa w spółce JSW pozostaje kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Tylko w sobotę odnotowano tam aż 1587 zakażonych pracowników. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nadeszła chwila, której nie można było uniknąć. Rząd podjął właśnie decyzję ws. Śląska

2. Andrzej Duda ma wielki plan. Zapowiada poważne zmiany w służbie zdrowia

Znaczący wzrost zachorowań w kopalnii jest następstwem otrzymania z laboratoriów kolejnych partii testów, które wykonywane są wśród załogi w ramach badań przesiewowych. Najnowsze dane przerażają, sytuacja wcale się nie polepsza. Wśród górników liczba zachorowań jest ogromna, z każdą chwilą napływają informacje o kolejnych przypadkach zakażeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Babcia nigdy nie wyrzuca łupin po cebuli i ujawnia, dlaczego są niezwykle cenne. Większość ludzi niesłusznie korzysta z nich tylko raz w roku

  2. Wisła Kraków - Legia Warszawa. Wielkie emocje i zasłużone zwycięstwo. Druga połowa zadecydowała
  3. Pamiętacie Pietrka z Rancza? Wiek uwielbianego aktora wbija w fotel, nie mieliśmy pojęcia
  4. Smutna wiadomość o synu Agaty Młynarskiej. Trzymamy kciuki
  5. Fani przerażeni po zobaczeniu zdjęcia Margaret. Gwiazda zabrała głos, nie mogła przemilczeć sprawy
  6. Brat Agaty Dudy wyjawił całą prawdę na jej temat. Poróżniła ich jedna, ważna rzecz

Źródło: Twitter, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News