Dziś w Belwederze odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego. Wiemy o czym obaj politycy rozmawiali. Przebieg oraz efekt spotkania są jak na razie nieznane.

Jarosław Kaczyński przyjechał do Belwederu około godziny 18:30. Panowie rozmawiali ze sobą ponad 2 godziny. Co ciekawe o spotkaniu nie było wiadomo do ostatniej chwili, gdyż ani strona z Nowogrodzkiej, ani KPRP nie informowały o nim nikogo.

Jest to pierwszy raz, kiedy spotkanie między szefem partii rządzącej, a głową państwa odbyło się na terenie Andrzeja Dudy. Zwykle to Jarosław Kaczyński był gospodarzem, co było powodem wielu domysłów, jakoby prezydent był tylko marionetką w jego rękach.

Zakończone około godziny 20:30 spotkanie wciąż jest owiane tajemnicą. Jarosław Kaczyński po jego zakończeniu błyskawicznie odjechał w swoją stronę. Także prezydent Andrzej Duda nie zabrał głosu w tej sprawie.

Jednak wiadomo na pewno, że dyskusja odbyła się w bardzo chłodnej atmosferze. Z nieoficjalnych przecieków wiadomo, że podjęto temat zawetowanych przez Dudę 24 lipca ustaw o KRS i SN. Dyskusja zapewne przeniosła się także na prezydenckie poprawki do odrzuconych przez niego projektów.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków