28-letni Włoch, Armin Schmieder, który w wolnych chwilach spędza czas na szybowaniu wśród górskich szczytów zginął tragicznie podczas jednego ze skoków. Mężczyzna wszystko transmitował na żywo za pośrednictwem Facebooka.

Do tragicznego w skutkach skoku doszło w pobliżu szwajcarskiego miasta Kandersteg. Schmieder, który miał już spore doświadczenie w skokach spadochronowych i w wingsuicie postanowił, że tym razem w skoku potowarzyszą mu jego znajomi.

W tym celu, tuż przed skokiem, rozpoczął transmisję live na Facebooku. To co jednak zobaczyli jego znajomi, nie można zaliczyć do udanych skoków.

Na nagraniu możemy zobaczyć jak niewiadomych przyczyn skoczek w pewnym momencie spada na ziemię, po czym umiera wydając ostatnie tchnienia.

Całą sprawę bada lokalna policja, której głównym zadaniem będzie poznać powody tragicznego wypadku.

https://www.youtube.com/watch?v=ihUps0STAIo

Wingsuit to sport, w którym skoczek ubrany w specjalny kombinezon zeskakuje np. z górskiego szczytu, a następnie szybuje. Lot wingsuit kończy się otwarciem spadochronu i zazwyczaj bezpiecznym lądowaniem. Sport powstał w latach 90. wraz z wynalezieniem niezbędnego kombinezonu.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

...

Zobacz również