Chcesz dziś zrobić zakupy? Mocno się zdziwisz, sklepy nie miały wyboru

Chcesz dziś zrobić zakupy? Mocno się zdziwisz, sklepy nie miały wyboru Źródło: pixabay.com reverent

Sklepy będą pozamykane dziś na cztery spusty. Nie zrobimy weekendowych zakupów, a należy pamiętać, że jutro wypada niedziela niehandlowa. Wszyscy, którzy mieli nadzieję na wypad do marketu, muszą zostać w domu - i tak odbiją się od drzwi.

Sklepy nie miały żadnego wyboru, musiały dostosować się do przepisów prawa. Zakupów nie zrobimy, nie każdy wiedział, że dziś nie będzie miał takiej możliwości.

Wielu Polaków mocno się dziś zaskoczyło, mało kto pamiętał

Niestety, ale dziś nie wybierzemy się na zakupy. Supermarkety zostały zamknięte, a koszyki wypełnimy produktami najwcześniej w poniedziałek. Wszystko za sprawą państwowego święta. 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Jest to jeden z 13 dni wolnych od pracy - wszyscy pracownicy sklepów wypoczywają w domach.

Przypomnijmy, że dni ustawowo wolne od pracy przypadają jeszcze w tym roku 11 listopada - Święto Niepodległości oraz 25 i 26 grudnia - I i II dzień Bożego Narodzenia. Wtedy także nie zrobimy żadnych większych zakupów.

Sklepy będą zamknięte także jutro, 16 sierpnia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

16 sierpnia tysiące klientów także odbiją się od drzwi. W tę niedzielę przypada niedziela niehandlowa - zakupów nie zrobimy. Należy zaznaczyć, że w tym roku będą jeszcze tylko 3 niedziele handlowe - 30 sierpnia, 13 i 20 grudnia. Sklepy będą zamknięte przez wszystkie niedziele września, października i listopada.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce

Są też dobre wiadomości - chociaż zamknięte będą galerie handlowe i duże markety, takie jak Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco, Netto i inne, to otwarte będą niektóre punkty, które działają na zasadzie franczyzny. Zaliczają się do nich np. Żabka i Carrefour Express. Należy jednak pamiętać, że nawet niektóre z tych sklepików nie będą działać w uprzednio określonych godzinach - 15 i 16 sierpnia mogą być nieco skrócone. Oprócz tego w weekend szybkie zakupy pierwszej potrzeby zrobimy też na stacjach benzynowych i sklepikach osiedlowych pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Otwarte będą kwiaciarnie, restauracje oraz wszelkie miejsca rozrywki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia
  4. Nie żyje Henryk Wujec
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News