Przebieg obrad Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zostanie najprawdopodobniej na długo zapamiętany, a data 25 września 2014 zapisze się w annałach polskiego parlamentaryzmu.

Politycy Platformy Obywatelskiej mieli odpowiedzieć na pytania dotyczące nieprawidłowości w państwowym sektorze geologicznym. Przedstawiciele PiS chcieli wiedzieć między innymi: jak przedstawia się obecnie sytuacja w Państwowym Instytucie Geologicznym, kto prowadzi centrale geologiczne, jak są gromadzone dane geologiczne i czy nie wypływają one w nieuzasadniony sposób, kto prowadzi dane geologiczne i czy nie są one podwójnie sprzedawane różnym podmiotom. Opozycjoniści chcieli się dowiedzieć między innymi dlaczego Główny Geolog Kraju… nie jest geologiem?

Politycy obozu rządzącego (oprócz ministra) nie zamierzali odpowiedzieć na żadne pytania i jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji, posłanka PO Dorota Niedziela zgłosiła wniosek o zakończenie posiedzenia, który… został przegłosowany.

„To jest żart jakiś?” – dało się usłyszeć, a na sali wybuchła wrzawa.

Decyzja i sam wniosek wywołały oburzenie na sali. Zbulwersowany poseł PiS Mariusz Jędrysek wydał oświadczenie w tej sprawie na sali plenarnej Sejmu.

To niesamowite w jaki sposób Platforma Obywatelska traktuje obecnie polską demokrację. Obóz władzy bardzo mocno utwierdził się w przekonaniu, że lud nie oderwie ich od koryta. Właśnie dlatego mają w nosie kondycję i zwyczaje polskiego parlamentaryzmu. Mogą bezczelnie olewać prawa opozycji, bo przecież i tak wygrają następne wybory.

Dopuściliśmy do tego, że elita władzy nie zna już żadnych granic. Przychodzi na posiedzenia komisji i nie trudzi się nawet, by odpowiadać opozycji o stanie naszego państwa. Niedługo nikt nie będzie nawet tłumaczył się z kolejnych afer i skandali. Albo lud pogoni te pijawki, albo z każdym miesiącem będzie coraz gorzej.

Mój fanpage: LINK

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta