Skandaliczny FAKE-NEWS TVP i Niezależnej! Ktoś powinien za to poleciecieć

Skandaliczny FAKE-NEWS TVP i Niezależnej! Ktoś powinien za to poleciecieć

Poważna stacja i poczytny portal, a tak się ośmieszyły. Powinny dokładnie sprawdzić, co wypuszczają. Skandaliczny Fake-news TVP i Niezależnej! Ktoś powinien za to polecieć. 

Od kilku godzin na TVP Info można zobaczyć pewne nagranie, które bez przerwy jest wałkowane. Jako źródło podają portal "Niezależna.pl". Opisują je jako skandal, że sędziowie bratają się z Platformą Obywatelską. Ich redaktorzy nie zadali sobie zbyt wiele trudu, by to nagranie sprawdzić przed wypuszczeniem newsa. ZOBACZ TAKŻE: KOMPROMITACJA TVP. DZIENNIKARZE NABRALI SIĘ NA FAKE-NEWS Na nagraniu widać, jak sędziowie m.in. były prezes TK prof. Andrzej Rzepliński, rzecznik KRS Waldemar Żurek i wciąż urzędująca, pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf idą w towarzystwie polityków PO. Według prawicowych mediów jest to skandal, bo spotkanie było... tajne.

Ponieważ mogli nie wejść do Sejmu

Całą sprawę bardzo szybko na swoim Twitterze skomentowała Platforma Obywatelska. Napisali, że jest to spotkanie z 17 lipca. Zorganizowali wtedy wysłuchanie publiczne z udziałem wyżej wymienionych sędziów, ponieważ do ostatniej chwili nie było wiadomo czy zostaną wpuszczeni do Sejmu. ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA ŻYWO W TVP INFO! WIDZOWIE ONIEMIELI - 17 lipca zorganizowaliśmy wysłuchanie publiczne z udziałem sędziów. Zaprosiliśmy gości do "Czytelnika", bo do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy marszałek Kuchciński w ramach "pakietu demokratycznego" wpuści uczestników do Sejmu - można przeczytać na ich Twitterze.

Mają dowody

Na dowód załączyli też zaproszenie, które było ogólnodostępne w sieci. Widać na nim, kto będzie na spotkaniu i kiedy ono się odbędzie. Spotkanie nie było więc tajne ani nie miało na celu dogadywania się sędziów z politykami Platformy. Nikt w redakcji Niezależnej ani TVP nie zadał sobie na tyle trudu, żeby potwierdzić tę informację. Screen Twitter/Platforma Obywatelska Screen Twitter/Platforma Obywatelska Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News