Skandal w TVP, jakiego dawno nie było! Serial, na którego stworzenie Telewizja Polska wydała grube miliony złotych, zagrożony jest potężnym upadkiem. Zwłaszcza teraz, gdy z serialu odeszła główna postać, która uderza w produkcję publicznej.

Mateusz Król zadebiutował w TVP na początku tego roku. Wcześniej 29-latek grał role drugoplanowe w różnych filmach oraz występował na scenie teatralnej. Karierę przyniosła mu dopiero „Korona królów”, w której wcielił się w Kazimierza Wielkiego. Jako główna postać serialu zdobywał coraz większą sławę i szersze perspektywy na dalszy rozwój w aktorstwie. Teraz jednak to wszystko padło, a TVP nie chce mieć z Mateuszem nic wspólnego.

Skandal w TVP: Mateusz Król na czarnej liście stacji!

Mateusz Król zrezygnował z roli w „Koronie królów”, bo jak sam mówi „stać go na więcej”.

– Udział w „Koronie królów” traktuję tylko jako etap. Stać mnie na więcej, chcę się rozwijać, mam w zanadrzu kilka fajnych projektów – mówił Mateusz.

Początkowo planowano zrobić z Mateusza prawdziwą gwiazdę stacji. Miał grać nie tylko w „Koronie królów”, ale także w kultowym już „Klanie”. Do innych informacji dotarł jednak Super Express. Informator z TVP przekazał im, że Mateusz Król trafił na czarną listę stacji właśnie przez krytykę serialu historycznego. Wyleciał zatem całkowicie z Telewizji Polskiej z hukiem na bruk.

– Faktycznie był pomysł, żeby aktor dołączył do obsady serialu (Klanu – przyp. red.). Niestety, krytyka poprzedniego sprawiła, że w TVP na razie nie ma co liczyć na pracę. A mógłby dodatkowo nawet dostać fuchę konferansjera jakiegoś festiwalu lub poprowadzić jakieś show – wyznał informator SE.

„Korona królów” zniknie z telewizji?

O problemach tej produkcji mówi się od samego początku w wielu aspektach. Budżet na wyprodukowanie jednego odcinka to około 200 tys. złotych. Tak wysoka kwota przekracza budżet niektórych amerykańskich seriali, w których za to jakość jest znacznie wyższa. Kilka miesięcy temu głośno było o tym, że na planie najwięcej pieniędzy idzie nie na stroje, czy dekoracje, a na… catering dla aktorów i obsługi. Wiele razy zarzucano produkcji fałszowanie faktów historycznych i niedopracowanie scenariusza w tej kwestii.

Teraz odejście głównej postaci, która na dodatek skrytykowała całą produkcję, może okazać się tragiczne w skutkach dla TVP.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barciś mógł mieć kłopoty. Pochwalił się podejrzanym znaleziskiem
  2. Co za wtopa! Doda wstawiła zdjęcie, ale coś jej umknęło
  3. Markle żyje w ciągłym strachu. Jedna decyzja może doprowadzić do skandalu obyczajowego
  4. Profilaktyka przeciwpasożytnicza. Kleszcze żywcem zjadły tego psa
Korona Królów
Korona Królów

Oglądasz "Koronę królów"?

Loading ... Loading ...

"Korona królów": Śmiechom internautów nie ma końca! [MEMY]

"Korona królów": Najbardziej kompromitujące wpadki w serialu [ZOBACZ!]