Skandal w TVP! Gwiazdor z hukiem wylatuje na bruk

Skandal w TVP! Gwiazdor z hukiem wylatuje na bruk Źródło: fot. YouTube

Skandal w TVP, jakiego dawno nie było! Serial, na którego stworzenie Telewizja Polska wydała grube miliony złotych, zagrożony jest potężnym upadkiem. Zwłaszcza teraz, gdy z serialu odeszła główna postać, która uderza w produkcję publicznej.

Mateusz Król zadebiutował w TVP na początku tego roku. Wcześniej 29-latek grał role drugoplanowe w różnych filmach oraz występował na scenie teatralnej. Karierę przyniosła mu dopiero "Korona królów", w której wcielił się w Kazimierza Wielkiego. Jako główna postać serialu zdobywał coraz większą sławę i szersze perspektywy na dalszy rozwój w aktorstwie. Teraz jednak to wszystko padło, a TVP nie chce mieć z Mateuszem nic wspólnego.

Skandal w TVP: Mateusz Król na czarnej liście stacji!

Mateusz Król zrezygnował z roli w "Koronie królów", bo jak sam mówi "stać go na więcej". - Udział w "Koronie królów" traktuję tylko jako etap. Stać mnie na więcej, chcę się rozwijać, mam w zanadrzu kilka fajnych projektów - mówił Mateusz. Początkowo planowano zrobić z Mateusza prawdziwą gwiazdę stacji. Miał grać nie tylko w "Koronie królów", ale także w kultowym już "Klanie". Do innych informacji dotarł jednak Super Express. Informator z TVP przekazał im, że Mateusz Król trafił na czarną listę stacji właśnie przez krytykę serialu historycznego. Wyleciał zatem całkowicie z Telewizji Polskiej z hukiem na bruk. - Faktycznie był pomysł, żeby aktor dołączył do obsady serialu (Klanu - przyp. red.). Niestety, krytyka poprzedniego sprawiła, że w TVP na razie nie ma co liczyć na pracę. A mógłby dodatkowo nawet dostać fuchę konferansjera jakiegoś festiwalu lub poprowadzić jakieś show - wyznał informator SE.

"Korona królów" zniknie z telewizji?

O problemach tej produkcji mówi się od samego początku w wielu aspektach. Budżet na wyprodukowanie jednego odcinka to około 200 tys. złotych. Tak wysoka kwota przekracza budżet niektórych amerykańskich seriali, w których za to jakość jest znacznie wyższa. Kilka miesięcy temu głośno było o tym, że na planie najwięcej pieniędzy idzie nie na stroje, czy dekoracje, a na... catering dla aktorów i obsługi. Wiele razy zarzucano produkcji fałszowanie faktów historycznych i niedopracowanie scenariusza w tej kwestii. Teraz odejście głównej postaci, która na dodatek skrytykowała całą produkcję, może okazać się tragiczne w skutkach dla TVP. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Barciś mógł mieć kłopoty. Pochwalił się podejrzanym znaleziskiem
  2. Co za wtopa! Doda wstawiła zdjęcie, ale coś jej umknęło
  3. Markle żyje w ciągłym strachu. Jedna decyzja może doprowadzić do skandalu obyczajowego
  4. Profilaktyka przeciwpasożytnicza. Kleszcze żywcem zjadły tego psa
Korona Królów Korona Królów
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News