Amerykański kongresmen z partii Republikańskiej udał się do Polski na zwiedzanie Auschwitz-Birkenau. Na miejscu Clay Higgins wszedł do komory gazowej i nagrał film, który wiele osób, łącznie z pracownikami muzeum, odebrało jako niesmaczny.

Kongresmen, będąc w Oświęcimiu, nagrał 5-minutowy film. Widać na nim, jak Higgins zwiedza obóz koncentracyjny i na bieżąco opowiada o tym, co robi i widzi.

Wśród miejsc, w których nagrał się kongresmen, była m.in. komora gazowa. To właśnie nagranie z niej najbardziej obruszyło komentatorów. Dyrekcja muzeum przypomniała Higginsowi o tym, jak powinien był się zachować.

Każdy ma prawo do osobistych refleksji. Jednakże w dawnej komorze gazowej powinna być żałobna cisza. To nie jest scena – napisało Muzeum Auschwitz na Twitterze.

Pracownicy wskazali również, że przed wejściem do budynku znajduje się tablica informująca o tym, jak należy zachowywać się wewnątrz.

Znajdujesz się w budynku, w którym esesmani zamordowali tysiące ludzi. Uszanuj ich cierpienie i pamięć o nich. Zachowaj ciszę – można przeczytać na wspomnianej tablicy.

https://youtu.be/0mmqah20KmY

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również