Śmierć Zbigniewa Wodeckiego zaskoczyła wszystkich. Był w trakcie przygotowywania jubileuszowej trasy koncertowej. Nikt nie spodziewał się jego nagłego odejścia. Muzyk zmarł w maju tego roku.

W czasie koncertów szykowanej trasy jubileuszowej Wodecki miał występować w duetach z innymi muzykami. Wśród nich była też jego wieloletnia przyjaciółka Zdzisława Sośnicka, z którą wykonywał jeden ze swych największych przebojów „Z tobą chcę oglądać świat”.

Po śmierci artysty jego menedżer podjął decyzję, że organizowana wcześniej trasa jednak się odbędzie. Zmienił tylko tytuł z „Mój jubileusz” na „Twój jubileusz”. Teraz liczni muzycy chcą oddać cześć Zbigniewowi Wodeckiemu, występując w jego trasie koncertowej. Wśród zaproszonych gości można znaleźć takie sławy, jak Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, skrzypek Mariusz Patyra, Grupa MoCarta i Olga Bończyk.

Na tej liście zabrakło jednak właśnie Zdzisławy Sośnickiej. Artystka nie kryje zdumienia decyzją organizatorów. Przyznaje też, że jest jej z tego powodu niezwykle żal. Wśród gości nie ma wprawdzie też innej wokalistki, z którą Wodecki wielokrotnie występował – Ewy Demarczyk. Ta jednak, jak podkreśla Sośnicka, już dawno zakończyła karierę i nie zamierza wracać na scenę.

Organizatorzy koncertu unikają odpowiedzi na pytanie o zaproszenie dla Sośnickiej. Podkreślają, że skład artystów występujących w różnych miastach będzie się zmieniał ze względu na inne plany muzyków. Nie wyjaśniają jednak, dlaczego Zdzisława Sośnicka nie została zaproszona na trasę „Twój jubileusz”.

...

Zobacz również

Najlepiej zarabiający aktorzy 2017 - rankingi zaskakują!