Choć festiwal w Opolu nie rozkręcił się jeszcze nawet w najlepsze, już jest ogromny skandal z nim związany. Chodzi o gwiazdy imprezy, jakie zaprezentują się Polakom na scenie. Mowa o dwóch zespołach, w których grają… ludzie obozu władzy.

Wizerunek publicznej znacznie podupadł i dotąd nie odzyskał kolorytu. Zmienić to miał wrześniowy Festiwal w Opolu, który organizuje samo TVP. Okazuje się jednak, że ogromne wątpliwości są co do dwóch gwiazd sobotniego wieczoru – zespołów Omen i NaVi.

Oba te zespoły to twórcy, którzy nie grają ogromnych koncertów. Na festiwalu w Opolu wypłyną na szersze wody po raz pierwszy. Kto więc postawił ich obok takich sław jak Ewelina Lisowska, Pectus, Zakopower czy Szymon Wydra? Odpowiedź jest prosta – postarała się o to władza. Oba zespoły za swoich liderów mają ludzi związanych z PiS.

Wokalista zespołu Omen to Tomasz Siwak. 41-latek od marca jest prezesem zarządu PGE Energia Odnawialna SA z nadania PiS. Kiedy bracia Kaczyńscy w 2005 roku po raz pierwszy pojawili się u władz, Siwak pracował jako zarządca nieruchomości biurowych i mieszkalnych. Do Opola zmierza cały autobus pełen pracowników spółki, na której czele stoi nominat PiS.

Z kolei liderem NaVi jest gitarzysta Paweł Poszytek. 49-latek obecnie może pochwalić się lukratywną posadką – jest dyrektorem generalnym w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Fundacja pod jego rządami zaczyna coraz bardziej dogadzać ludziom związanym z jego zespołem. Na czele pionu upowszechniania i komunikacji Fundacji stoi Monika Kiepuszewska-Stefaniuk, która jest żoną wydawcy płyt zespołu. Żeby tego było mało, Paweł Zanin, koordynator Działu Administracyjno-Technicznego Fundacji, pomaga w próbach zespołu NaVi. TVP dotąd nie zabrało głosu w podejrzanej sprawie obu zespołów.

źródło: fakt.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również