Skandal na IO! Sędziowie zrobili coś NIEDOPUSZCZALNEGO, polski skoczek ofiarą

Skandal na IO! Sędziowie zrobili coś NIEDOPUSZCZALNEGO, polski skoczek ofiarą Źródło: Fot. Max Pixel

Ten skandal podczas konkursu skoków narciarskich Igrzysk Olimpijskich wstrząsnął widzami! Decyzje sędziów zniszczyły bowiem całą rywalizację.

Dzisiejszy konkurs skoków narciarskich, będący częścią zmagań sportowców w ramach IO Pjongczang 2018, nie okazał się dla Polaków bardzo korzystny. Chociaż znalezienie się tuż za podium powinno stanowić niemały sukces, wielu znawców tematu oraz kibiców czuje niedosyt.

Skandal podczas Igrzysk Olimpijskich

Skąd złość i rozgoryczenie? Emocje te powodowane są głównie decyzjami sędziów oraz organizatorów konkursu. Żeby utrzymać grafik, sędziowie podjęli niedopuszczalną decyzję o nieprzerwaniu zawodów. W efekcie, warunki zmieniały się z sekundy na sekundę, czasem nawet podczas lotu. Eksperci, a nawet sam Adam Małysz nie mają wątpliwości. - To nie był sport, to była loteria - mówi mistrz. Kolejni skoczkowie bardzo długo czekali na swą próbę, okropnie marznąć. Nie skłoniło to jednak organizatorów do przerwania konkursu, dramatycznie wypaczając wyniki. ZOBACZ TAKŻE: Maciej Kot wściekły po konkursie. „To PARODIA!”

Wina po stronie sędziów

Warto zaznaczyć, że jedną z ofiar wiatru nazywany jest dziś Dawid Kubacki. Polski skoczek, który w tym sezonie pozostaje w fantastycznej formie, nie wszedł nawet do drugiej rundy zawodów. Także i on padł ofiarą dramatycznie zmieniającego się wiatru, który całkowicie wypaczył wynik. Innym problemem miała być także oczywiście pora rozgrywania całego przedsięwzięcia. Ostatni skok konkursu został oddany już po północy miejscowego czasu, co ostatecznie nie przeszkodziło organizatorom oraz sędziom w doprowadzeniu go do końca. ZOBACZ TAKŻE: Najmroczniejsza historia z Igrzysk. Wszyscy chcą o tym zapomnieć
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News