Antifa jest ruchem, który formalnie sprzeciwia się wszelkim ruchom skrajnie prawicowym. Utożsamiane są one przez to środowisko z faszyzmem. W związku z tym znów, jak co roku, z okazji 11 listopada polska antifa zorganizowała swoją własną manifestację w akcie sprzeciwu wobec Marszu Niepodległości.

Na ich marszu nie zabrakło haseł promujących otwartość na inne kultury, proeuropejskość i walkę o prawa mniejszości. Prócz tego jednak wiele haseł spotkało się z niemałym oburzeniem wśród internautów.

Nic dziwnego, bowiem wiele z nich otwarcie wyśmiewało się z Polski i Polaków. Wprawdzie wszystkie hasła zostały skonstruowane tak, by wyśmiewać podobne hasła narodowców. Niestety zostały one odebrane jako uderzenie w ojczyznę i w patriotyzm przez bardzo wiele osób.

Obraźliwe hasła

– My chcemy pieroga. Farsz niepodległości – głosi jedno z haseł, niesione przez tzw. pieroganów.

Hasło otwarcie odnosi się do hasła, pod którym szedł tegoroczny Marsz Niepodległości „My chcemy Boga”. Ubrani w białe kitle ludzie,  z maseczkami wyglądającymi jak pierogi, nieśli na ramionach bliżej nieokreśloną konstrukcję, pod którą regularnie przebiegali.

– Chałwa wielkiej Polsce – brzmiał inny transparent. Zdjęcie z nim wrzucił na Twittera sam Zbigniew Hołdys, uważając je najwyraźniej za bardzo zabawne.

– Chwila oddechu – skomentował zdjęcie z uśmiechem i trzema emotikonami płaczącej ze śmiechu buzi.

Komunizm i agresja?

Prócz tego w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o bardzo niepokojących zachowaniach uczestników manifestacji antyfaszystów. Jeden z użytkowników portalu wykop poinformował, że uczestnicy marszu antify nieśli flagi zbrodniczego reżimu totalitarnego.

– Na kontrmatrszu organizowanym przez antifę jacyś kretyni niosą flagi Związku Radzieckiego. Flagi Związku Radzieckiego w Dzień Niepodległości. Czy ci ludzie zdają sobie sprawę z tego, że to już nawet nie jest głupota, tylko śmieszność? – napisał wykopowicz.

Z kolei jeden z użytkowników Facebooka relacjonował, że antyfaszyści byli agresywni i pobili jednego z członków Marszu Niepodległości.

Chwilę temu mój kolega został napadnięty i dotkliwie pobity przez grupę członków „antify” nieopodal Pałacu. Wracał z Marszu do samochodu – napisał pan Radek Bocheński na Facebooku.

fot. twitter.com/KOW_z_KOD
fot. twitter.com/ZbigniewHoldys
fot. wykop.pl
fot. facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=r03S-LIxkN4

Źródło: niezlomni.com

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również

Zobacz również