SKANDAL! Antyfaszyści robią to otwarcie, a celebryta im kibicuje

SKANDAL! Antyfaszyści robią to otwarcie, a celebryta im kibicuje

Antifa jest ruchem, który formalnie sprzeciwia się wszelkim ruchom skrajnie prawicowym. Utożsamiane są one przez to środowisko z faszyzmem. W związku z tym znów, jak co roku, z okazji 11 listopada polska antifa zorganizowała swoją własną manifestację w akcie sprzeciwu wobec Marszu Niepodległości.

Na ich marszu nie zabrakło haseł promujących otwartość na inne kultury, proeuropejskość i walkę o prawa mniejszości. Prócz tego jednak wiele haseł spotkało się z niemałym oburzeniem wśród internautów. Nic dziwnego, bowiem wiele z nich otwarcie wyśmiewało się z Polski i Polaków. Wprawdzie wszystkie hasła zostały skonstruowane tak, by wyśmiewać podobne hasła narodowców. Niestety zostały one odebrane jako uderzenie w ojczyznę i w patriotyzm przez bardzo wiele osób.

Obraźliwe hasła

My chcemy pieroga. Farsz niepodległości - głosi jedno z haseł, niesione przez tzw. pieroganów. Hasło otwarcie odnosi się do hasła, pod którym szedł tegoroczny Marsz Niepodległości "My chcemy Boga". Ubrani w białe kitle ludzie,  z maseczkami wyglądającymi jak pierogi, nieśli na ramionach bliżej nieokreśloną konstrukcję, pod którą regularnie przebiegali. - Chałwa wielkiej Polsce - brzmiał inny transparent. Zdjęcie z nim wrzucił na Twittera sam Zbigniew Hołdys, uważając je najwyraźniej za bardzo zabawne. - Chwila oddechu - skomentował zdjęcie z uśmiechem i trzema emotikonami płaczącej ze śmiechu buzi.

Komunizm i agresja?

Prócz tego w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o bardzo niepokojących zachowaniach uczestników manifestacji antyfaszystów. Jeden z użytkowników portalu wykop poinformował, że uczestnicy marszu antify nieśli flagi zbrodniczego reżimu totalitarnego. - Na kontrmatrszu organizowanym przez antifę jacyś kretyni niosą flagi Związku Radzieckiego. Flagi Związku Radzieckiego w Dzień Niepodległości. Czy ci ludzie zdają sobie sprawę z tego, że to już nawet nie jest głupota, tylko śmieszność? - napisał wykopowicz. Z kolei jeden z użytkowników Facebooka relacjonował, że antyfaszyści byli agresywni i pobili jednego z członków Marszu Niepodległości. - Chwilę temu mój kolega został napadnięty i dotkliwie pobity przez grupę członków "antify" nieopodal Pałacu. Wracał z Marszu do samochodu - napisał pan Radek Bocheński na Facebooku. fot. twitter.com/KOW_z_KOD fot. twitter.com/ZbigniewHoldys fot. wykop.pl fot. facebook.com https://www.youtube.com/watch?v=r03S-LIxkN4 Źródło: niezlomni.com Następny artykuł