Wielu widzów, którzy zdecydowali się obejrzeć poranne „Pytanie na śniadanie” w TVP2, bez wątpienia przecierało oczy ze zdumienia. Dziennikarze zaprosili bowiem do studia ginekologa, aby odpowiedział na pytania prowadzącej dotyczące menstruacji. Specjalista na pewno zadziwił jednak swoimi poglądami niejedną kobietę.

Dr Tomasz Zając wraz z prowadzącą Marceliną Zawadzką mieli odbyć rozmowę „Prawdy i mity o menstruacji” podczas jednego z programów śniadaniowych. Lekarz został poproszony, aby opowiedział między innymi o tym, czy kobieta, mając okres, na pewno nie zajdzie w ciążę oraz czy w ciągu menstruacji nie powinna się kąpać i farbować włosów. Zaproszony ginekolog skupił się jednak na podkreślaniu tego, że miesiączkowanie jest po prostu złem.

– Chciałem powiedzieć, że jestem wrogiem miesiączkowania. Jestem zaciekłym, nieprzejednanym wrogiem miesiączki. Kobieta bez miesiączki jest kobietą luksusową i na to zasługuje – stwierdził w zadziwiający sposób Zając. Dodał także, że menstruacja „jest złem, z którym ginekolodzy wciąż próbują walczyć”.

– Naprawdę jest wiele sposobów, dla kobiet w każdym wieku, żeby pozbyć się miesiączek, a na pewno obfitych miesiączek koniecznie, bo to już jest proces chorobowy i trzeba go leczyć – dodał bezpośrednio lekarz. Zarówno sama prowadząca, jak i internauci, nie mogli uwierzyć w jego słowa. Chociaż widzowie od razu zaczęli wyśmiewać opinię specjalisty, dla wielu kobiet jest ona po prostu zadziwiająca.

...

Zobacz również