Skąd pochodzi Piotr Żyła? Życie prywatne najzabawniejszego skoczka w Polsce

Skąd pochodzi Piotr Żyła? Życie prywatne najzabawniejszego skoczka w Polsce Źródło: facebook.com/Piotr-Żyła-Official/120419

Skąd pochodzi Piotr Żyła? Gdzie się urodził i stawiał swoje pierwsze kroki jeden z najbardziej popularnych oraz najzabawniejszy skoczek narciarski w Polsce?

Skąd pochodzi Piotr Żyła? Będący obecnie w najlepszym momencie swojej sportowej kariery skoczek narciarski swoje pierwsze kroki na skoczni stawiał w wieku 8 lat w Wiśle. W rozsławionej dzięki starszemu koledze po fachu Adamowi Małyszowi, malowniczej miejscowości w województwie śląskim Piotr spędził prawie całe swoje dzieciństwo. Na świat przyszedł 16 Stycznia 1987 roku i od najmłodszych lat wykazał ogromne zainteresowanie różnego rodzaju sportami. Jak sam opowiadał jego serce zawsze biło głośniej, kiedy słyszał dźwięk piłki odbijającej się od słupka bramki, to zamiłowanie do piłki nożnej nie mogło wygrać z powołaniem, jakie czuł odnośnie do skoków narciarskich. Wyjątkowe uwielbienie, jakim darzył sport zaowocowało ukończeniem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego słynącego jako kopalnia diamentów polskich sportów zimowych.

Skąd pochodzi Piotr Żyła? Najmłodsze lata idola polskich kibiców.

Najzabawniejszy, słynący z dowcipnych i oryginalnych wypowiedzi polski skoczek narciarski swoje dzieciństwo spędził w Wiśle. Chociaż z pewnością znajdował czas na radość i beztroskę związane z dziecięcym wiekiem, musiał cieszyć się młodością w znacznie mniejszym stopniu niż jego koledzy z ławki. Taki bieg wydarzeń był oczywiście spowodowany absorbującym zawodem sportowca, na który młody Piotrek zdecydował się jako ośmiolatek. W oficjalnych zawodach zadebiutował jako 17-latek w 2004 roku Pucharze Kontynentalnym w Sankt Moritz. Zaledwie kilka miesięcy wraz z kolegami z drużyny sięgnął po tytuł wicemistrza świata juniorów, a sam uplasował się na 14 lokacie. Jego kariera nabrała tempa, a ciężka praca, determinacja i samozaparcie, którymi charakteryzuje się do dziś sprawił, że jest obecnie jednym z najlepszych skoczków narciarskich w kraju. Do jego największych osiągnięć należy tytuł brązowego medalisty mistrzostw świata, drużynowego mistrza świata, a także wicemistrza 65 turnieju czterech skoczni.

Piotr Żyła, dom. Gdzie urodził się Piotr Żyła, prywatne życie skoczka.

Polski skoczek wychowywał się w Wiśle, jednak na świat przyszedł w Cieszynie. Miasto liczy ponad 30 tysięcy mieszkańców i usytuowane jest w południowej części naszego kraju. Piotrek od najmłodszych lat był dowcipnym, pełnym pozytywnych wibracji kolegą, o czym opowiadali jego znajomi. Wigor i poczucie humoru towarzyszą mu do dzisiaj, a swoimi wypowiedziami potrafi rozbawić do łez i poprawić fatalny nastrój niejednemu z fanów. Prywatnie skoczek jest ojcem dwójki dzieci: Jakuba (ur. 2007) i Karoliny (ur. 2012). W Listopadzie 2018 roku sportowiec rozwiódł się ze swoją żoną Justyną za porozumieniem stron. Piotrek Żyła to niekwestionowanie jedna z najbardziej pozytywnych postaci w polskim sporcie. Po zakończonym sezonie udał się na zasłużony odpoczynek, po którym rozpocznie przygotowania do letniego Grand Prix, w którym z pewnością przysporzy konkurentom kłopotów, a po zawodach rozbawi do łez rozmową.

Źródło: Mr.Fashion

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News