Skąd pochodzi Krzysztof Piątek? Małe miasteczko wydało mistrza

Skąd pochodzi Krzysztof Piątek? Małe miasteczko wydało mistrza Źródło: youtube.com/ Serie A

Skąd pochodzi Krzysztof Piątek? Gdzie piłkarz legendarnego AC Milan stawiał pierwsze kroki w sportowej karierze? Jak się okazuje, droga napastnika reprezentacji Polski była prawdziwą przeprawą od "zera do milionera". Takiej przygody może pozazdrościć mu każdy.

Skąd pochodzi Krzysztof Piątek? Jaki był pierwszy klub obecnego zawodnika "Rossonierich" i czy zawsze przejawiał tak duży, piłkarski talent? Opowieść piłkarza reprezentacji Polski pokazuje, że każdy przy odrobinie talentu jest w stanie podbić piłkarskie salony świata, nawet jeśli pochodzi z bardzo małej miejscowości. Postawa zawodnika powinna stanowić wzór dla wszystkich początkujących adeptów piłkarskich.

Krzysztof Piątek pochodzenie

Zawodnik reprezentacji Polski urodził się 1 lipca 1995 roku w Dzierżoniowie. Swoją karierę zawodniczą zaczynał jako zawodnik Niemczanki Niemcza, by przejść później do prowadzonego przez jego ojca klubu Lechia Dzierżoniów. Pan Władysław Piątek wspominał, że lata w Dzierżoniowie wcale nie były łatwe dla obecnego lidera strzelców Serie A i że jego syn miewał wielkie momenty zawahania.

- To nie było dla niego łatwe. Szkoła, trening, dom, a czasami szkoła, dom, trening, dom. Dojazdy były dość męczące, musiał wcześnie wstawać i szybko kłaść się spać. Bywały momenty kryzysowe, ale wtedy woziłem go samochodem. Zdarzyło się też, że rano był tak zmęczony i niewyspany, że zamiast wysiąść na swoim przystanku, zasnął w autobusie i obudził się na dworcu - wspomina Piątek senior.

W III lidze zdołał zagrać w 6 meczach, ale ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Pomimo tego, że zawodnik nie miał niesamowitych statystyk i był rezerwowym w słabym klubie, to zdołał przekonać do siebie działaczy ekstraklasowego Zagłębia Lubin, w którym zaczął regularnie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Dobra postawa na boisku zaowocowała przeprowadzką do Cracovii Kraków, w której wyrobił sobie markę skutecznego strzelca. Po niezwykle udanym sezonie 17/18, w którym piłkarz do końca walczył o statuetkę dla najlepszego strzelca ligi, jego usługami zainteresowała się włoska Genoa. Mimo że niewielu wierzyło w ten transfer, to Piątek we Włoszech pokazał swoją piłkarską wartość i zaledwie po pół roku gry przeszedł do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Europie i na całym półwyspie Apeninińskim - AC Milan.

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News