Sprawa zamachu na Manchester Arena podczas koncertu Ariany Grande wciąż nie cichnie. I nie ma się czemu dziwić, w ataku zginęło mnóstwo dzieci. Teraz milczenie przerywa siostra zamachowca, która ujawnia dlaczego jej brat posunął się do tak brutalnego aktu przemocy.

Według Jomany Abedi, do brutalnej zbrodni jakiej dopuścił się jej brat Salaman, popchnęła go „ogromna niesprawiedliwość świata”.

Jak przekonuje siostra terrorysty, zamach był niczym innym jak osobistą zemstą za „bomby, które zabijają dzieci w Syrii”. Jomana dodaje, że jej brat widział całe cierpienie syryjskich dzieci na własne oczy i to było głównym powodem dlaczego dokonał zbrodni.

Jednocześnie jeden ze znajomych Abediego dodał w rozmowie z mediami, że nieco ponad rok temu, zginął jego przyjaciel. Mężczyzna przekonuje, że było to morderstwo na tle rasistowskim.

Ponadto, jak ujawnił brat terrorysty, Hashem, który został zatrzymany w Libii, wiedział on o planowanym zamachu oraz o tym, że należał do ISIS. Miał się też szkolić w Syrii w jednym z obozów szkoleniowych dla przyszłych zamachowców.

Tłumaczenia siostry zamachowca nie przekonują jednak wcale internautów, którzy poczuli się oburzeni jej słowami. Według nich to kolejna próba wybielenia islamskich terrorystów.

W poniedziałkowym zamachu na Manchester Arena zginęło ponad 20 nastoletnich osób, które przybyły na koncert światowej sławy gwiazdy – Ariany Grande. Drugie tyle zostało poważnie ranna, z czego połowa znajduje się w stanie krytycznym. Wiadomo również, że w zamachu zginęło co najmniej dwoje Polaków – małżeństwo Klisów, które przyszło pod Manchester Arena, by odebrać swoje córki z koncertu.

Zobacz również