Sikorski wyznaje: Wstyd mi przed żoną

Sikorski wyznaje: Wstyd mi przed żoną

W trakcie programu "Fakty po faktach" Radosław Sikorski przyznał, że jest jedna rzecz, która napawa go wstydem przed jego własną żoną. Były minister spraw zagranicznych oceniał również stan polskiej dyplomacji.

Radosław Sikorski odniósł się do ostatnich wydarzeń podczas Marszu Niepodległości. - To jest oburzające, mnie jest po prostu dogłębnie wstyd, na przykład przed moją żoną, która jest z rodziny żydowskiej, która napisała ileś książek o historii komunizmu, setki artykułów z pozytywnym wizerunkiem Polski. Ja zawsze ją przekonywałem, że jest w Polsce margines, ale margines jest w każdym kraju. Dzisiaj ten argument jest coraz mniej wiarygodny niestety – stwierdził Sikorski - Nie można udawać, że nie ma w Polsce nastrojów antysemickich czy faszystowskich, bo to są po prostu hektolitry nienawiści - dodał.

Sikorski: To jest kompromitujące

Rozmowa dotyczyła również wizerunku Polski za granicą. Na wizerunek ten, zdaniem Sikorskiego bardzo zły wpływ ma tolerancja wobec radykalnych demonstracji i przejawów nienawiści. W kontekście zdjęć polityków PO powieszonych na szubienicach Sikorski przyznał, że w Polsce "mamy tendencję do bardziej gadania, niż robienia". Zaznaczył jednak, że tego typu zdarzenia i brak stanowczej reakcji na nie ma bardzo zły wpływ na wizerunek Polski. - To jest kompromitujące i rujnujące dla naszego wizerunku międzynarodowego. Ale też po prostu jest to samo w sobie nie do przyjęcia - stwierdził Sikorski. ZOBACZ TAKŻE: Ostre starcie Sikorskiego z Kaczyńską.

Kaczyński i narodowcy

Były minister obrony przedstawił w programie tezę jakoby Jarosław Kaczyński z premedytacją toleruje poczynania radykalnych środowisk narodowych i to mimo tego, że przez lata wyznawał zasadę "Nic na prawo ode mnie". - Tolerowanie bardzo radykalnych środowisk pozwala budować argument, że "w porównaniu z nimi, my nie jesteśmy tacy radykalni, jesteśmy centrum tak naprawdę" - powiedział. Sikorski zaznaczył przy tym, że taka strategia jest jedną z przyczyn izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Określił ją również jako "niebezpieczną". Źródło: TVN24 ZOBACZ TAKŻE: Sikorski o Schetynie: Żulik bez poglądów, tchórz  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News