Radosław Sikorski tym jednym wpisem wywołał prawdziwą wojnę w sieci. Szef dyplomacji za rządów Platformy Obywatelskiej otworzył prawdziwą puszkę pandory. Dyplomata sprowadził na siebie prawdziwe fale hejtu i nienawistnych komentarzy. Internauci, nawet sympatyzujący z opozycją, nie wierzą w zachowanie Sikorskiego.

Czwartek w Sejmie był naprawdę gorący. Po debacie, jaka odbyła się w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło złożonego przez PO, miejsce miała prawdziwa batalia. Posłowie opozycji bez litości docinali premier i wytykali jej nieudolność i błędy. Kiedy weszła na mównicę Szydło, nie pozostała dłużna opozycji. Jak stwierdziła z mównicy, posłowie opozycji bezczelnie donoszą na Polskę za granicą, czyli zdradzają swój kraj.

ZOBACZ TAKŻE: Sikorski wyznaje: Wstyd mi przed żoną

Sikorski postrzelony z własnej broni

Ataki słowne Beaty Szydło rozwścieczyły Radosława Sikorskiego. Polityk związany z Platformą Obywatelską postanowił dać upust swojemu gniewowi i na Twitterze napisał, co sądzi o Beacie Szydło. Nie obyło się bez kontrowersji, gdyż dyplomata zachował się bardzo niedyplomatycznie. Zarzucono mu prymitywizm i prostactwo.

W cięty sposób wypomniał bowiem Beacie Szydło „osławiony audyt”, „haniebny list od przywódców Europy” oraz „próbę wrobienia chłopaka we własny wypadek samochodowy”. Nie pisał jednak o premier z imienia i nazwiska, a nazwał ją „wrednym babsztylem”.

– Wredny babsztyl śmie grozić ‚aferami,’ w których nie postawiono nawet zarzutów, o wyrokach nie wspominając. Lepiej by przeprosiła za osławiony audyt, za haniebny list do przywódców Europy ws. Tuska i za próbę wrobienia chłopaka we własny wypadek samochodowy – czytamy we wpisie Sikorskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko jasne! Sejm zdecydował o losie Szydło, Kaczyński zaskoczył wszystkich

Internet zawrzał

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów. Ci tłumnie wypowiedzieli się pod wpisem Sikorskiego, co sądzą o prezentowanym przez niego języku. Jak piszą internauci, używanie takich słów przez byłego szefa dyplomacji Polski to po prostu strzał w stopę. Zwrócili uwagę, że Sikorski, zamiast wyładować swoją złość na Szydło, skompromitował się.

„Taki język jest niedopuszczalny i to dotyczy także Pana. Łaski Pan nie robi”, „Uuuuu….ulało się, język rynsztokowy, maska opadła i pokazał się prawdziwy Radzio. Minister, żenuła”, „Język szefa dyplomacji i bywalca światowych salonów. Kwintesencja elit III RP” – to tylko kilka z komentarzy, które można znaleźć pod wpisem Sikorskiego.

twitter.com/sikorskiradek

źródło: twitter.com

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również