Rocznica wybuchu powstania warszawskiego dopiero jutro ale uroczystości z tej okazji i debata nad słusznością zrywu rozpoczęły się już dziś. Jedną z osób, które zabrały głos jest Radosław Sikorski. Były minister wywołał burzę w internecie.

Sikorski należy do tego grona Polaków, którzy uznają powstanie warszawskie za zupełnie niepotrzebne. Dał temu ostatnio wyraz, publikując odważnego tweeta.

Dysponując błędnym rozpoznaniem i 1700 szt. broni, rzucił naszą młodzież na Wehrmacht; Poniósł jedną z największych klęsk w naszej historii – napisał Sikorski.

Słowa byłego ministra zostały przez niektóre osoby odebrane jako brak szacunku dla powstańców. Internauci spierali się z Sikorskim w komentarzach. Ten jednak nie odpuszczał.

Niektórzy wolą umierać stojąc. Myślę, że tego rodzaju krytyka jest nie na miejscu – odpowiedział na wpis Sikorskiego jeden z internautów.

Młodzież myślała, że idzie po zwycięstwo a nie po honorową śmierć. Uważam, że samobójstwo każdy powinien popełniać na własny rachunek – odpowiedział były minister.

źródło: WP Wiadomości

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również