Po bojkocie Cisowianki zorganizowanym przez partię Razem, przyszedł czas na odradzanie zakupu wody Żywiec na Facebooku Miriam Shaded. Kobieta postanowiła już nigdy nie skorzystać z produktów marki, ponieważ na jednej z butelek znalazła symbol półksiężyca. Teraz zachęca innych do tego samego kroku.

– Nie wiem jak wy, ale ja juz nie kupuje… Dla mnie symbole mają znaczenie. Jak krzyżyk na piersi, jak obrączka na palcu. Ponadto lepiej dla naszej gospodarki kupować Polskie produkty – napisała Shaded na jednym z portali społecznościowych. Do posta dołączyła zdjęcie butelki wody Żywiec, na której etykiecie odnalazła półksiężyc. Przez oczywiste dla niej skojarzenie z islamem, postanowiła nigdy już nie skorzystać z produktów tej firmy.

– W ramach sprostowania. Spółka Żywiec Zdrój jest częścią grupą Danone, której główna siedziba znajduje się we Francji, która przechodzi akurat niezwykłą zmianę kulturową i społeczną. Istnieją 2 powody umieszczania symboli Islamu przez Francuski koncern Danone: 1. Francuskie koncerny chcą się przypodobać wyznawcom Allaha 2. Wyznawcy Allaha we firmie Danone stanowią większość, niż zwykli francuscy obywatele z pozostałych wyznań – zacytowała także Shaded jednego ze swoich obserwujących, Dominika Tomaszewskiego. Mimo tej bardzo stanowczej pozycji działaczki, post znacząco podzielił jej fanów.

Większość z nich zaznaczyła, że chyba niepotrzebnie doszukuje się ona rozbudowanej ideologii we wszystkim, co ją otacza i starali się pokazać inne znaczenia symbolu. Wątpliwe jest, aby komentarze mogły jednak zmienić skrajne stanowisko Shaded.

Fot. Facebook/Miriam Shaded

Zobacz również

ŹRÓDŁOfacebook.com

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.