Szefowa fundacji „Estera” dotąd tak ostro nie atakowała prezydenta Andrzeja Dudy. Wygląda na to, że Miriam Shaded ma jednak dość tego, co robi głowa państwa polskiego, i dlatego postanowiła mocno w niego uderzyć. Jak twierdzi była kandydatka do Sejmu z list partii KORWiN (obecnie Wolność), Duda nie robi nic przeciwko prześladowaniom chrześcijan.

Shaded nie ukrywa, że Duda zaskoczył ją głównie swoimi słowami, które skierował do Recepa Tayyipa Erdogana. Według prezes fundacji „Estera” deklaracje naszego prezydenta o tym, że „Polska popiera i będzie popierać dążenia Turcji, by ta weszła do UE” oznaczają zawiązywanie sojuszu z zamordystycznym politykiem, co Shaded oceniła jako fatalne. Jej zdaniem Duda pokazał się ze słabej strony i ujawnił, że nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo swoich obywateli.

– Wypowiedź Dudy zaskoczyła mnie. Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Nie wiem, czy prezydent przedyskutował opinie z kimkolwiek, mam jednak nadzieję, że PiS nie podziela tej opinii. Podstawowym zadaniem rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa dla obywateli. Prezydent pokazał się od strony słabego polityka. Nie musiał składać takiej deklaracji – krytykowała Shaded.

Aktywistce nie podoba się także fakt, że „Duda chodzi własnymi ścieżkami”. Co więcej, Shaded podkreśliła, że jej zdaniem Duda to „słabe ogniwo państwa polskiego”. Boli ją, że mimo swoich obietnic, Duda nie zrobił nic, by uchronić chrześcijan przed prześladowaniami.

 – W trakcie debaty prezydenckiej obiecywał, że pomoże prześladowanym chrześcijanom. Póki co, nic nie zrobił. Nie będę głosowała na Andrzeja Dudę w przyszłych wyborach – zapowiedziała Shaded.

źródło: rp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również