Miriam Shaded znana jest ze skrajnych, często nawet zaskakujących poglądów. W ten weekend pojawiła się ona jako gość programu „Minęła dwudziesta” w TVP Info, gdzie po raz kolejny odniosła się do pomysłów europejskich władz związanych z przyjęciem do swych krajów grup uchodźców. Kontrowersyjne słowa działaczki społecznej znów podzieliły opinię publiczną.

Shaded opowiedziała w rozmowie z dziennikarzem TVP Info, że wiele kobiet gwałconych przez uchodźców jest odsyłanych przez policję do domu. Mają one otrzymywać informację, że powinny odwołać oskarżenia, bo same będą musiały odpowiedzieć za nienawiść na tle rasowym lub religijnym.

– Władze europejskie nie stoją po stronie ofiar, a oprawców i przestępców. My w Polsce, dzięki Bogu, mamy zupełnie inny rząd, który podchodzi racjonalnie i mądrze do tego typu przestępstw. Bardzo się cieszę, że minister Zbigniew Ziobro stara się teraz zaostrzyć przepisy – powiedziała bezpośrednio Shaded, czym zadziwiła niektórych widzów.

Część osób oglądających „Minęła dwudziesta” stwierdziła, że użyła ona zbyt mocnych, krzywdzących słów w kontekście polityki przedstawicieli europejskich. Inni jednak znacząco się z nią zgodzili, dołączając się do pochwał wobec polskich władz.

...

Zobacz również

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem