Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!

Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad! Źródło: pixabay.com/free-photos

Sezon rowerowy 2019 oficjalnie uważamy za otwarty. Za ulicach i ścieżkach rowerowych coraz więcej rowerzystów, którzy wykorzystują każdą okazję, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Jadąc do pracy, czy do sklepu wybierają jednośladowiec zamiast samochodu, co przyniesie pożytek nie tylko ich kondycji i samopoczuciu, ale również planecie.

Sezon rowerowy 2019 został rozpoczęty. Za nami już pierwsze ciepłe dni i niezbyt mroźne noce, ale co najważniejsze - pierwsze słoneczne weekendy. To przecież w sobotę i niedziele najchętniej wychodzimy z domu, by poodpoczywać na łonie natury. Jedni wybierają spacer, inni jazdę na rowerze, dla każdego znajdzie się mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu.

Czy jazda na rowerze odchudza?

Dla osób, które postanowiły w nowym roku zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wiosna to idealny czas na wypróbowanie nowych aktywności fizycznych, które zaowocują piękną sylwetką na lato. Bieganie, czy rolki są dobrym sposobem na pozbycie się zbędnego tłuszczyku po zimie, jednak nie każdy lubi porządnie się zmęczyć i spocić. Jazdę na rowerze lubi natomiast prawie każdy, wiatr we włosach, zwiedzanie nowych terenów, a jeśli przy okazji można schudnąć, czemu by nie spróbować? 

Oczywiście, jeśli chodzi nam o gubienie kilogramów, nie możemy wybrać się na powolną wycieczkę krajoznawczą, a na trening. Chodzi jednak o systematyczność. W ciągu godzinnej jazdy na rowerze możesz spalić nawet 400 kalorii, warto więc wybrać się na jednoślad po niedzielnym obiedzie. Pamiętaj również, że tłuszcz spalamy dopiero po półgodzinnej aktywności fizycznej.

Dzięki systematycznym ćwiczeniom w taki sposób szybko uzyskamy pierwsze efekty, przede wszystkim wyszczuplimy nogi, z naciskiem na łydki, na których pojawią się pierwsze mięśnie, ale również spalimy tłuszczyk z ud i brzucha, a także pozbędziemy się cellulitu. 

Sezon rowerowy 2019. Rowery miejskie, do kiedy w dużych miastach Polski

Wraz z nadejściem wiosny w dużych polskich miastach pojawiają się rowery miejskie, którymi możemy podróżować dzięki przeznaczonym do tego aplikacjom. Zazwyczaj na początku kwietnia ruszają wypożyczalnie jednośladów. Nie musisz posiadać własnego składaka, by cieszyć się urokami jazdy i zwiedzać miasto.

Najbardziej popularne są rowery Veturilo, których jest całe mnóstwo w Warszawie. Co należy zrobić, żeby wypożyczyć rower? Przede wszystkim należy zainstalować aplikację i zarejestrować się oraz wpłacić opłatę inicjacyjną, która wynosi minimum 10 zł - i to wszystko. Teraz tylko musisz udać się do stacji dokującej jednoślady i jeden z nich wypożyczyć, wszystko odbywa się poprzez aplikację. Kwota naliczona jest bezpośrednio przez aplikację i automatycznie zostanie pobrana z naszego konta. Jest to prosty sposób na aktywny wypoczynek, nawet jeśli nie jesteś posiadaczem własnego roweru.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedyś trzeba było znać je na pamięć. Jakie są kategorie wojskowe?
  2. Czy wymiana opon jest obowiązkowa? Kiedy to zrobić?
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Przemek Kossakowski - tatuaże. Co oznaczają tatuaże partnera Martyny Wojciechowskiej?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News