Seria wypadków na A4. Droga w obu kierunkach zablokowana

Seria wypadków na A4. Droga w obu kierunkach zablokowana Źródło: wikimediacommons

Seria wypadków na A4. Dzisiejszy przejazd autostradą będzie utrudniony, na dodatek w obu kierunkach. Przyczyną śmiertelne wypadki i działania służb ratunkowych.

Seria wypadków na A4. Środa nie zaczęła się dobrze dla większości kierowców, którzy dziś podróżują autostradą. Tam miały miejsce trzy poważne wypadki z udziałem między innymi samochodów ciężarowych. Nieprzejezdne są trzy odcinki autostrady. Służby pracujące na miejscu informują, że utrudnienia potrwają około 9 godzin.

Na A4 zablokowane odcinki

Dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wypadek z udziałem aż trzech samochodów ciężarowych miał miejsce na odcinku Budziszów a Wądroże Wielkie. Było to chwilę po godzinie 8:00 na 108. kilometrze autostrady w kierunku Niemiec. W tym zdarzeniu śmierć poniosła na miejscu jedna osoba. Jezdnia jest zablokowana, a policja kieruje prowadzących samochody na objazd na węźle Budziszów.

Druga kolizja miała miejsce nieco wcześniej - po godzinie 6:00 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i busa. Stało się to na odcinku między węzłami Chojnów i Lubiatów w kierunku Wrocławia. Jedna osoba odniosła obrażenia, a jezdnia jest w dalszym ciągu zablokowana.

Trzeci, tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce o 5:00 nad ranem. Między węzłami Wądroże Wielkie i Mikołajowice w kierunku Zgorzelca zderzyły się trzy auta. Jedna osoba zginęła, a ruchem nadal kieruje policja.

Jeszcze wcześniej, bo o 4:00 rano na A4 w Katowicach miał miejsce kolejny śmiertelny incydent. Kierowca Peugeota poniósł śmierć na miejscu z powodu wjechania w przęsło mostu. Nie wiadomo co było przyczyną.

Autostrada A4 obfituje dziś w nieprzyjemne zdarzenia. W nocy również miało miejsce kilka kolizji - zderzyły się osobówki, tir z dwiema osobówkami, a także doszło do trzeciego nocnego wypadku, gdzie tir również przez wypadek z osobówką wypadł z drogi.

Wielkanoc na drogach

W ramach zwiększonego ruchu na drogach z powodu podróżowania samochodami do rodzin na święta i nie tylko, policja zarządziła akcję "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2019". Trwał on od piątku 19 kwietnia do wtorku 23 kwietnia. 5,5 tysiąca policjantów na weekendowej służbie zatrzymali aż 1450 osób prowadzących pojazdy mechaniczne pod wpływem alkoholu. Do informacji podano tez niepokojące statystyki -  doszło do 281 wypadków, śmierć poniosło 38 osób, rannych zostało 308 osób.

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News