Młody aktor Rodziny Zastępczej robi karierę. Kim jest teraz Sergiusz Żymełka?

Młody aktor Rodziny Zastępczej robi karierę. Kim jest teraz Sergiusz Żymełka? Źródło: instagram.com/sergiuszzymelka/

Sergiusz Żymełka stał się rozpoznawalny wiele lat temu, kiedy wcielał się w postać Filipa Kwiatkowskiego w serialu Rodzina Zastępcza. Młody aktor grał tam zabawnego rozrabiakę, którego pomysły zazwyczaj kończyły się spektakularnym fiaskiem. Czym zajmuje się teraz? Czy nadal kontynuuje swoją przygodę z aktorstwem, a może już dawno ją porzucił na rzecz zwyczajnej pracy?

Sergiusz Żymełka urodził się 10 kwietnia 1991 roku w Warszawie, obecnie ma więc 28 lat. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął mając zaledwie siedem lat, w 1998 roku wystąpił w kilku spektaklach telewizyjnych, między innymi był to Książę chochlik, Swoja oraz Walizka. 

Szerszej publiczności dał się poznać jako Filip Kwiatkowski z serialu Rodzina Zastępcza, w której grał od 1999 do 2004. Jednak wraz ze zdjęciem produkcji telewizyjnej z anteny stacji Polsat, aktor również zniknął z mediów.

 - Serial mnie wychował. Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. To była świetna lekcja życia. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora - mówił w jednym z wywiadów.

Sergiusz Żymełka - co teraz robi aktor znany ze słynnego serialu Polsatu?

Aktor był typową dziecięcą gwiazdą, jego okres dojrzewania śledziło tysiące widzów serialu Polsatu. Na fali swojej popularności młody aktor wystąpił również w produkcjach filmowych, był to Wtorek i Egoiści. 

 - Filipa gram już tyle lat, że stał się jakby moim bratem bliźniakiem (śmiech). Lubię go. Taki mały cwaniaczek z niego, który cały czas knuje, jak by tu zarobić pieniądze. Wpada często na szalone pomysły, przez co nie można się z nim nudzić - wspominał dawne czasy.

W 2019 roku ponownie będziemy mogli zobaczyć go na ekranach, ponieważ wystąpi on w drugiej części filmu Patryka Vegi Kobiety mafii. Sergiusz Żymełka wciela się tam w rolę dilera narkotyków, zdjęciami z planu filmowego aktor chętnie chwalił się na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Kto wie, może planuje on powrót do zawodu i karierę medialną. W międzyczasie pojawiał się również gościnnie w Na dobre i na złe czy Na Wspólnej. Może ponownie będzie chciał wziąć udział w jednym z popularnych polskich seriali, na przykład Pierwsza miłość, M jak miłość lub Policjanci i policjantki?

Sergiusz Żymełka z dziewczyną. Czy aktor zdradza informację na temat swojego życia prywatnego?

Sergiusz Żymełka ukończył studia na kierunku psychologia w biznesie na Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej i obecnie pracuje w Centralnym Ośrodku Informatyki.

Aktor, mimo iż co jakiś czas pojawia się w serialach, gdzie zazwyczaj gra epizodyczne role, bardzo chroni swojej prywatności. Nigdy nie wspomina o związkach i życiu prywatnym. Nigdy również nie pojawił się na wydarzeniu medialnym z dziewczyną, za wszelką cenę chce oddzielić codzienne życie od tego zawodowego.

  1. The 100 wraca do Netflix. Fani nie mogą się doczekać 6. sezonu
  2. Kim jest Katarzyna Drzyżdżyk i z kim gwiazda ma córkę?
  3. Natalia Szroeder w Od przedszkola do Opola. Zobaczcie to na YouTube
  4. Jak usunąć wiadomość lub zdjęcie z Messengera? To dziecinnie proste
  5. Ile lat ma Dawid Myśliwiec z Naukowego Bełkotu? Czy ma dziewczynę?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News