Niesamowite jest to, że ta egipska budowla zaskakuje naukowców nawet po tylu latach od jej stworzenia. Piramida Cheopsa wciąż kryje tajemnice. jedna z nich właśnie wyszła na jaw. 

Nikt się nie spodziewał, że w tej piramidzie można odkryć coś nowego. Jednak tak się właśnie stało – naukowcy poznali tajemniczą pustą przestrzeń w starożytnej budowli. Wyniki badań prowadzonych m.in. z wykorzystaniem techniki promieniowania kosmicznego opublikowano w czwartek w magazynie „Nature”.

Do tego fascynującego odkrycia naukowcy użyli tzw. tomografii mionowej. Pozwala ona na precyzyjne badanie wnętrza budynku i układu znajdujących się w nich pomieszczeń. Naukowcom udało się znaleźć w środku piramidy coś, co sami nazywają mianem „próżni” lub „wnęki”. Prawdopodobnie jest to wcześniej nieodkryte pomieszczenie o długości około 30 metrów. Znajduje się ono nad mierzącym 47 metrów korytarzem zwanym Wielką Galerią.

Na razie nie wiadomo, co znajduje się w odkrytym pomieszczeniu, ale sam fakt, że udało się na nie trafić, jest zdumiewający. Takiej rzeczy nie znaleziono od XIX wieku!

Jedno, czego jesteśmy pewni, to to, że jest tam wielka przestrzeń, co już samo w sobie jest imponujące, bowiem według żadnej ze znanych mi teorii, nikt nie spodziewał się natrafić na nią – komentował Mehdi Tayoubi z paryskiego instytutu badawczego.

Źródło: wprost.pl

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą


Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!

...

Zobacz również