Sensacyjne doniesienia z Brukseli! Tusk miał... obalić rząd PiS

Sensacyjne doniesienia z Brukseli! Tusk miał... obalić rząd PiS

Każdy w Polsce wie, że Donaldowi Tuskowi z Prawem i Sprawiedliwością zdecydowanie jest nie po drodze. Informacje, do których ponoć dotarł kojarzony z "Dobrą Zmianą" portal niezalezna.pl rzucają na tę relację zupełnie nowe światło. 

Wszyscy zapewne pamiętają burzliwy sejmowy protest z grudnia 2016 roku. Prawo i Sprawiedliwość oskarżało wtedy opozycję o próbę puczu, ci z kolei podważali legalność głosowania ws. budżetu. Według portalu niezalezna.pl w sprawę miał być zamieszany sam Donald Tusk, który przecież w tym czasie pełnił już funkcję szefa Rady Europejskiej. Podobno nasz były premier miał zostać kimś w rodzaju "unijnego mediatora".

Nie chodziło tylko o przemówienie

Na pewno Tusk dzień po rozpoczęciu sejmowego protestu przyjechał do Polski. Celem podróży nie było jednak wsparcie tzw. puczystów, tylko udział w ceremonii zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Bez polityki jednak się nie obyło i przewodniczący Rady Europejskiej wygłosił krótkie przemówienie, które odczytane zostało jako wyraźne puszczenie oka do Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.  - Po wczorajszych wydarzeniach w Sejmie i na ulicach Warszawy, mając też w osobistej pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju, o respekt i szacunek wobec ludzi, zasad i wartości konstytucyjnych, ustalonych procedur i dobrych obyczajów - grzmiał Tusk. Na tym szef Rady Europejskiej nie poprzestał. Dalsza część jego przemówienia jeszcze bardziej rozwścieczyła PiS. – Tym wszystkim, którzy gotowi są – pokazują to od miesięcy – trwać przy europejskich standardach demokracji, tu w Polsce, chciałbym podziękować i wyrazić najwyższe uznanie. Jesteście dzisiaj najlepszymi strażnikami polskiej reputacji w Europie i na świecie – dodał Tusk. Teraz pojawiają się informacje o tym, że w grudniu zeszłego były polski premier miał nie tylko mową zagrzewać opozycję do boju, lecz także z impetem wejść w środek politycznej wojny (ponoć liczono, że będą zamieszki) po to, by uspokoić sytuację i w konsekwencji obalić rząd PiS. źródło; wrealu24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News