Informacje ujawnione przez prestiżowy niemiecki dziennik zszokowały polską opozycję. Zgodnie z tym, co napisano w „Frankfurter Allgemaine Zeitung”, wiceszef MON, Bartosz Kownacki, ma pozostawać w bliskich kontaktach z rosyjskimi władzami. Żeby tego było mało, FAZ ostrzega, że polskie MON ma być naszpikowane agentami Kremla.

Artykuł zatytułowany „Die Moskau-Reise des Herrn Kownacki” opublikowany przez FAZ wywołał zamieszanie na opozycji. Zgodnie z ustaleniami niemieckich dziennikarzy, Bartosz Kownacki miał jeszcze do niedawna należeć do organizacji zrzeszającej ruchy narodowe różnych krajów – Sojuszu Europejskich Ruchów Narodowych. Do organizacji tej należy m.in. ojciec Marine Le Pen czy Nick Griffin, lider nacjonalistów brytyjskich.

To właśnie za pośrednictwem Sojuszu, Rosjanie mieli wpływać na Kownackiego. Żeby tego było mało, FAZ zarzuciło mu bliskie kontakty z polską prorosyjską partią Zmiana, której lider został aresztowany. W artykule pojawiły się też bardzo kontrowersyjne informacje dotyczące infiltracji polskiego MON przez agentów Rosji. Do informacji podanych w FAZ wiceszef odniósł się i stwierdził, że te są wyssane z palca.

To jednak za mało dla polskiej opozycji, która żąda wystąpienia Antoniego Macierewicza w tej sprawie. Szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer skierowała do marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, pismo. Zażądano w nim wystąpienia samego Macierewicza, który miałby się wypowiedzieć na temat artykułu w FAZ. Jak twierdzą bowiem opozycjoniści, ujawnienie informacji o powiązaniach Kownackiego z Rosją jest szczególnie niepokojące z tego względu, że niedawno w książce „Tajemnice Macierewicza” ujawniono podobne powiązania szefa MON z Kremlem.

...

Zobacz również