Sensacyjny przeciek! Macierewicz wróci do rządu PiS?

Sensacyjny przeciek! Macierewicz wróci do rządu PiS? Źródło: Fot. YouTube/ Telewizja Republika

Antoni Macierewicz pod koniec zeszłego roku pożegnał się ze stanowiskiem ministra obrony narodowej. Niedawno w związku z problemami prawnymi szefa NIK pojawiły się przecieki, jakoby miał go zastąpić. Teraz media donoszą, że powróci do rządu.

Antoni Macierewicz przez dwa lata spełniał swój sen kierowania Ministerstwem Obrony Narodowej. Zaszczyt ten kilkanaście lat temu odebrał mu upadek pierwszego rządu PiS. Niestety wiceprezes partii nie sprawdził się w tej roli i podczas drugiego etapu rekonstrukcji rządu, stracił posadę. Niedawno z racji rozpoczęcia procesu szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, którego oskarża się o ustawianie konkursów na stanowiska w prowadzonej przez siebie instytucji, pojawiły się pogłoski o szykowaniu Macierewicza na przejęcie po nim schedy. Zgodnie z przekazanymi przez Wirtualną Polskę informacjami jednak do tego nie dojdzie. Jak przekazały portalowi źródła w PiS, informacje o zgodzie Jarosława Kaczyńskiego na przejście Macierewicza do NIK są nieprawdziwe, a stoi za tym szacunek na Lecha Kaczyńskiego. - NIK jest gwarantem niezależności. Macierewicz takiej gwarancji już by nie dawał. A warto podkreślić, że to Lech Kaczyński był autorem ustawy o NIK z 1994 roku, dzięki której instytucja uzyskała niezawisłość i niezależność. Jarosławowi Kaczyńskiemu, Najwyższa Izba Kontroli, zawsze będzie kojarzyć się z Lechem Kaczyńskim, który zrobił wiele dobrego dla NIK. I nie będzie tego zmieniał dla Macierewicza - powiedział WP członek obozu władzy.

Antoni Macierewicz wróci do rządu?

Były szef MON nie może pogodzić się z utratą kontroli nad jednym z najważniejszych, dających ogromną władzę i wpływy resortów. Kierownictwo partii ma cały czas pracować nad zaproponowaniem mu nowego, wyższego niż obecnie przez niego piastowane stanowiska. W takim tonie również wypowiadają się inni działacze partii Kaczyńskiego. Zdaniem jednego z nich Macierewicz pragnie znów zajmować się sprawami wojskowymi. - On bardziej chciałby wrócić do rządu. Mógłby zostać pełnomocnikiem ds. obronności albo sekretarzem w KPRM zajmującym się wojskowością - informuje Wirtualna Polska.

Jaki wpływ na Kaczyńskiego ma Macierewicz?

Antoni Macierewicz ma ogromny wpływ na Prawo i Sprawiedliwość. Jest w końcu jego wiceprezesem, ale również jednym z najpopularniejszych polityków. Murem za dawnym ministrem stoi nie tylko Radio Maryja, które jednocześnie trzyma w garści nawet 1/5 elektoratu, ale także "Gazeta Polska" i jej Kluby w całym kraju. Ewentualne odejście, lub pozbycie się Macierewicza będzie więc strzałem w kolano dla Kaczyńskiego i całej koalicji. Dlatego też powrót byłego szefa MON do rządu PiS przed wyborami wydaje się bardzo prawdopodobna.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Katastrofa Smoleńska: Co ukrywa PiS? Odmawiają odpowiedzi na pytania
  2. Policja w całej Polsce ogłosiła bunt! Rząd PiS bezradny, muszą ustąpić
  3. Polacy nie dostaną 500 plus? Będzie masowy protest w MOPS-ach
źródło: wp.pl Następny artykuł