Choć według niektórych rotacja na fotelu szefa rady ministrów była zaplanowana – PiS może ponieść poważne konsekwencje tej zmiany. Problemem nie będzie tutaj bynajmniej krytyka ze strony wyborców czy opozycji a coś o wiele poważniejszego.

Nim Beata Szydło została zastąpiona na fotelu premiera przez Mateusza Morawieckiego, media obficie spekulowały na temat tej zmiany. Nie była ona szczególnie niespodziewana dla opinii publicznej. Nikt jednak nie spodziewał się, że zastosowane przez PiS rozwiązanie może być… niezgodne z konstytucją!

Art. 154 Konstytucji RP mówi, że dymisję Prezesa Rady Ministrów przyjmuje prezydent, a nie komitet polityczny PiS, jak miało to miejsce wczoraj. Co za tym idzie, nie rozpoczął się przewidywany dla tej sytuacji, 14 dniowy termin na desygnowanie nowego premiera. Nie biegnie również termin na skompletowanie gabinetu i uzyskanie wotum zaufania.

Co ciekawe mówi się, że Mateusz Morawiecki ma wystąpić o wotum zaufania dla rządu już we wtorek 12 grudnia. Formalnie jednak gabinet Beaty Szydło nie złożył nawet dymisji!

źródło: crowdmedia.pl

Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również