Dramat tysięcy emerytów przed świętami. Lekarze głośno mówią o pladze, wstrząsające dane

Dramat tysięcy emerytów przed świętami. Lekarze głośno mówią o pladze, wstrząsające dane Źródło: Fakty TVN

Seniorzy przeżywają prawdziwy dramat przed świętami, szpitale w całym kraju są oblegane przez tysiące emerytów. Lekarze biją na alarm, to prawdziwa plaga, a jej powód jest okropny.

Seniorzy masowo pojawiają się w szpitalach, lekarze są bezsilni wobec plagi wiekowych pacjentów, której powody są przerażające. Tuż przed świętami tysiące emerytów przeżywa okropny dramat. Placówki medyczne od kilku dni zapełniają się pacjentami, w niektórych szpitalach ich liczba wzrosła dwukrotnie, w stosunku do reszty roku.

Seniorzy masowo trafiają do polskich szpitali

Święta oraz wakacje to okresy w roku, kiedy liczba starszych osób przyjętych do szpitali gwałtownie wzrasta. Emeryci oddawani są do placówek przez swoich bliskich, którzy nie chcą zaprzątać sobie głowy wiekowym członkiem rodziny podczas świętowania czy wyjazdów. Lekarze alarmują, że to przerażające zjawisko staje się coraz bardziej popularne.

- Z roku na rok przybywa takich pacjentów. Niestety, nie pasują oni do wystroju świątecznego, do czasu, gdy wszystko ma być piękne, eleganckie i odświętne - powiedział dr Artur Krzywkowski, specjalista chorób wewnętrznych z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Lekarze mówią już o prawdziwej pladze. Sposoby, które stosują bliscy seniorów, by tylko pozostawić ich na czas świąteczny w szpitalu, są szokujące. Rodziny potrafią celowo pogorszyć stan swoich bliskich. Medycy alarmują, że takie działania mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia emerytów.

- Zdarza się, że rodziny wywierają naciski na lekarzy, żądając wręcz przyjęcia danego pacjenta do szpitala. (...) Są wymyślane pewne preteksty, ale - niestety - koledzy lekarze raportują też o sytuacjach, w których celowo rodziny nie podają napojów, nie podają leków - wytłumaczył Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Seniorzy są oddawani przez rodziny do szpitali, bo nie pasują do świątecznych planów

Takie szokujące praktyki nie dziwią już personelu medycznego. Zdarza się, że rodziny wprost proszą lekarzy o przyjecie seniora do szpitala. W Piekarach Śląskich liczba przyjętych do placówki seniorów wzrosła przed świętami dwukrotnie. Po nowym roku robi się luźniej, choć nie wszyscy chętnie odbierają starszych pacjentów.

- Zdarzają się przypadki takie, że rodzina nie odbiera telefonów, nie stawia się na wskazany termin wypisu - opowiada dr Monika Zduńczyk, psychiatra z Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono prawdę o Witoldzie Pyrkoszu. Tę informację jego rodzina ukrywała latami
2.
2-letni syn zabił swoją mamę. Kobieta umierała na oczach chłopca

Takie traktowanie seniorów jest dla nich bardzo szkodliwe. Lekarze ostrzegają, że niechciani emeryci bardzo ciężko znoszą takie "przymusowe" wizyty w szpitalu.

- Świadomość tego, że jest niechciany w domu, powoduje gwałtowne, a często bardzo gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia - wyjaśnił dr Artur Krzywkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Rafał usłyszał dziwny skowyt z lasu. Szczeniak owczarka nie miał szans uwolnić się z pułapki

źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News