Senacka komisja zdrowia jest za całkowitym odrzuceniem ustawy o leczeniu niepłodności za pomocą in vitro. Na posiedzeniu komisji za odrzuceniem ustawy opowiedziało się pięć osób, trzy były temu przeciwne, a jedna – Helena Hatka z PO – wstrzymała się od głosowania.

Rafał Muchacki (PO), przewodniczący komisji, poinformował, że na posiedzeniu zabrakło dwóch senatorów PO – Ryszarda Góreckiego i Leszka Piechoty. Dodał on też, że mimo tego, iż żaden z nich nie usprawiedliwił jak na razie swej nieobecności, nie będą w związku z tym wyciągane konsekwencje.

Muchacki ocenił jednak, że idea odrzucenia ustawy o in vitro nie ma najmniejszego sensu, gdyż na plenarnym posiedzeniu Senatu podejmowane już będą decyzję o kształcie ustawy.

Pomysł inny, niż odrzucenie ustawy zaprezentowała Helena Hatka, która po posiedzeniu mówiła, że zamierza zgłosić poprawki. Według niej sprawi to, że ustawa będzie zgodna z konstytucją, „dużo lepsza” i będzie „traktowała w sposób podmiotowy dziecko”.

Zapytana jednak o to, czy konsultowała swój pomysł z klubem PO, nie udzieliła odpowiedzi. Powiedziała, że prowadzone są rozmowy z innymi senatorami platformy i ma nadzieję, że jej pomysł zostanie poparty przez większość.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również