Porażające słowa Seleny Gomez o aborcji. Nikt się tego po niej nie spodziewał

Porażające słowa Seleny Gomez o aborcji. Nikt się tego po niej nie spodziewał Źródło: Instagram - Selena Gomez

Selena Gomez pierwszy raz wypowiedziała się na temat aborcji. Jej słowa są szokujące. Czym zaskoczyła tym razem swoich fanów? Nikt się nie spodziewał, że zabierze głos w takiej kwestii.

Selena Gomez zaskoczyła fanów słowami, które zamieściła na swoim Instagramie. Okazuje się, że aktorka zabrała głos w bardzo ważnej kwestii. Co więcej, nigdy nie wypowiadała się na kontrowersyjne tematy i zwykle stroniła od mediów w tym kontekście. Gomez wypowiedziała się na temat aborcji.

Selena Gomez w obronie kobiet w Stanach Zjednoczonych

Aktorka i piosenkarka młodego pokolenia zrobiła tym razem wyjątek i odniosła się publicznie do tematu społecznego dotyczącego kobiet. Selena Gomez udostępniła post, w którym jasno wyraża swoje zdanie na temat aborcji. Na wstawionym przez nią zdjęciu jest widoczny tylko jej manifest, a w poście poniżej odniosła się do sytuacji.

- Przestańcie mówić kobietom, co mają robić ze swoimi ciałami - napisała do swoich fanów.

- To, co kobieta chce zrobić ze swoim ciałem, to tylko jej sprawa  - dodała Selena Gomez i wytłumaczyła swoje stanowisko w tej sprawie.

Stwierdziła, że obecna sytuacja w Alabamie, Georgii, Mississippi i kilku innych stanach jest zasmucająca i nie może uwierzyć, jak bardzo państwo chce ingerować w życie. Ponadto zaoferowała swoją pomoc w tej kwestii, chce czynnie walczyć przeciwko przepisom, które według niej, w 2019 roku są nie do pomyślenia. 

Selena Gomez wypowiedziała się na temat aborcji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Selena Gomez to nie jedyna gwiazda, która wypowiedziała się na ten temat. Odkąd ta informacja ujrzała światło dzienne, w mediach można zaobserwować masowy manifest kobiet z całego świata. W ostatnim czasie stan Alabama przyjął ustawę, która delegalizuje aborcję. Chodzi o wszystkie przypadki, za wyjątkiem zagrożenia życia i zdrowia matki. Ponadto, lekarze, którzy przeprowadzą ten zabieg, mają być surowo karani - mogą być skazani nawet na 99 lat. 

Jest to najbardziej restrykcyjna ustawa antyaborcyjna, jaką uchwalono w Stanach. Zakazuje kobietom dokonywania aborcji w niemalże wszystkich przypadkach. To nie są jedyne kontrowersje dotyczące kobiet i dzieci w tym stanie. Między innymi, zakazany jest wyjazd matki z dzieckiem od innego stanu, bez zgody ojca dziecka. Ponadto Alabama nie uznaje prawa matki i dziecka do opieki medycznej, szczególnie w zakresie zdrowia psychicznego. Jest więcej skrajnych przypadków tego typu, a obecnie ten stan wyda miliony dolarów na obronę swojej ustawy antyaborcyjnej przed Sądem Najwyższym. 

źródło: Wirtualna Polska

  1. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  2. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy
  5. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  6. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę

Następny artykuł