Stonoga ujawnił seksaferę w Kościele. Ksiądz zniknął

Stonoga ujawnił seksaferę w Kościele. Ksiądz zniknął Źródło: źródło: wordpress.com, pixabay.com

Proboszcz Zawiercia, Dariusz Z. nie pełni już swojej funkcji, której się zrzekł. Zaraz po tym zniknął z plebanii. Kuria częstochowska wydała w jego sprawie oświadczenie, w którym informuje o zawieszeniu duchownego w obowiązkach. Wszystko za sprawą afery jaka wybuchła po zamieszczeniu w internecie filmu, na którym ksiądz Dariusz Z. miał uprawiać seks z nastolatkiem.

Zaczęło się od materiału, który pochodzi od 16-letniego Tomka. Chłopiec miał być przez dwa ostatnie lata ofiarą molestowania seksualnego przez księdza proboszcza z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu. Nagranie, które obrazuje księdza uprawiającego seks oralny z nastolatkiem, na swojej stronie zamieścił w poniedziałek Zbigniew Stonoga. Biznesmen pokazywał je też przed kościołem w Zawierciu mieszkańcom miasta.

Stonoga dodatkowo przeprowadził wywiad z 16-letnim Tomkiem. Chłopiec opowiedział o kontaktach z proboszczem, które sięgają 14 roku życia Tomka. Zacząć się miało od jego dorywczej pracy dla księdza - Tomek sprzątał ogród wokół kościoła i tereny wokół przedszkola. Pierwszy raz proboszcz Dariusz Z. miał zacząć molestować dziecko pod prysznicem.

 - Tak to się zaczęło. Po skoszeniu trawy w ogrodzie, poszedłem się kąpać i wtedy on mnie dorwał. Każdą cenę był w stanie zapłacić. Te stosunki z nim... to było obrzydliwe. Jest mi wstyd, czuję się, jak śmieć, ten ksiądz rzucał się na mnie, jak zwierzę - opowiada nastolatek.

To jednak nie koniec. Oprócz Tomka, zgłosiło się do Stonogi jeszcze dwunastu chłopców. Dzieci te są w wieku od 12 do 17 lat i żadne z nich nie informowało o molestowaniu policji.

W sprawie księdza wypowiedziała się już Kuria, która oświadczyła, że zawiesza księdza Dariusza Z., który wcześniej miał zrezygnować z piastowania urzędu proboszcza parafii w Zawierciu. Jak stwierdziła Kuria, "wyjaśnieniem oskarżeń zajmą się teraz organy ścigania".

 - W związku z opublikowanymi dziś w Internecie zarzutami i informacjami dotyczącymi Ks. Dariusza, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Zawierciu, wyżej wymieniony złożył rezygnację z urzędu proboszcza, która została przyjęta w trybie natychmiastowym. Wyjaśnieniem oskarżeń zajmą się kompetentne do tego organy ścigania, stosownie do obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Ponadto wszczęta została wobec niego procedura kanoniczna i wydany został tymczasowy zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi oraz zakaz publicznego sprawowania Sakramentów świętych - czytamy w oświadczeniu.

Prokuratura w Częstochowie zapowiedziała, że przyjrzy się lepiej sprawie księdza Dariusza. Rzecznik częstochowskiej okręgówki, Tomasz Ozimek, już zapowiedział śledztwo.

 - Będzie wszczęte śledztwo w zakresie doprowadzenia małoletniego do poddania się innej  czynności seksualnej. Musimy też ustalić tożsamość osób z tego nagrania - informuje Ozimek.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: fakt.pl, gazeta.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News