Parlament Europejski idzie na wojnę z molestowaniem seksualnym. Ostatnie doniesienia medialne o przypadkach niestosownego zachowania europejskich urzędników, zmusiły europarlament do podjęcia drastycznych kroków. Na temat wspomnianego problemu odbyła się trwająca kilka godzin debata.

Eurodeputowani nawoływali do stworzenia tzw. sieci osób zaufania, którym można byłoby zgłaszać przypadki molestowania. Podczas dyskusji podkreślano, że ofiarami niestosownych praktyk seksualnych padali także mężczyźni. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani zapowiedział, że wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone, a konsekwencje wobec sprawców zostaną wyciągnięte.

Podczas obrad Parlamentu Europejskiego zaprezentowano propozycję rezolucji związanej z walką z molestowaniem seksualnym. Zakłada ona absolutne potępienie niedozwolonych praktyk seksualnych w instytucjach unijnych oraz w państwach wspólnoty europejskiej. Wzywa również do podniesienia kar za przestępstwa seksualne.

Jednym z istotnych zapisów w rezolucji jest punkt na temat ekstradycji uchodźców z Unii Europejskiej, którzy dopuścili się molestowania seksualnego.

Podczas dyskusji na temat molestowania seksualnego część europosłanek trzymała kartki z napisami #metoo, nawiązujące do kampanii społecznej w której kobiety przyznają się do tego, że były molestowane.

O problemie molestowania seksualnego w Parlamencie Europejskim informowaliśmy tutaj.

Źródło: interia.pl

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również