Wszechobecna rozwiązłość seksualna i wyuzdane orgie do dziś pozostają wizytówką miasta, które niegdyś rządziło światem. Zamiłowanie do cielesnych przyjemności sprowadziło jednak na nie plagę, której nikt nie mógł ówcześnie powstrzymać. Legenda starożytnej metropolii pozostaje żywa do dziś.

Babilon był stolicą położonej między Eufratem i Tygrysem starożytnej potęgi – Babilonii, której szczyt potęgi przypada na 1750 rok p.n.e. Kraj słynął nie tylko z militarnej czy handlowej siły, ale głównie z zamiłowania do seksu. Uliczne orgie uświęcane były religią, a ich legenda znana już współczesnym oraz starożytnym i średniowiecznym chrześcijanom.

Wszystko za sprawą kultu bogini Isztar, która patronowała seksowi i miłości. Babilończycy wierzyli, że aby zapewnić sobie młodość, szczęście i pomyślność muszą uprawiać miłość w jej imieniu. Dozwolone były prawie wszystkie formy miłości. Według przekazów młode kobiety musiały oddać się nieznajomemu w jednej ze świątyń bogini, by jej małżeństwo było przez Isztar pobłogosławione.

Babilończycy, na swoje nieszczęście, wierzenia przypłacili zdrowiem i życiem. Ponadprzeciętna ilość seksu obecna w ich życiu, który z racji religii uprawiano często z nieznajomymi, doprowadziła do epidemii chorób wenerycznych, które były początkiem końca potężnego imperium.

– […] chorobę ciężką, demona [choroby] złej, ranę bolesną, której nie zagoi [i której] istoty [żaden] lekarz nie pozna, ani opatrunkiem [jej] nie wyleczy, [ani] tak jak pocałunku śmierci nie usunie, w członkach jego niechaj spowoduje i dopóki życie z nim się tli, po swej męskiej sile niechaj rozpacza. […] – pisali starożytni kronikarze.

źródło: wp.pl

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

Zobacz również