Znowu będzie wojna w Sejmie! PiS złożył tajemniczy projekt

Znowu będzie wojna w Sejmie! PiS złożył tajemniczy projekt

PiS cały czas stara się wprowadzić zmiany w prawie wyborczym. Pojawiają się głosy, że w ten sposób partia stara się utrzymać swoją pozycję, podczas gdy rankingi wyborcze wyraźnie wskazują, że stracili przez te kilka lat władzy zaufanie Polaków. Prawo i Sprawiedliwość ma jednak sposób na uniknięcie porażki. Sejm znowu stanie się areną brutalnej politycznej wojny?

Posłowie PiS złożyli właśnie projekt nowej ustawy, która dotyczyć ma przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Projekt znajduje się obecnie w Biurze Legislacyjnym, skąd trafi następnie do Biura Analiz Sejmowych. Opis zamieszczony na stronie Sejmu wskazuje, czego dotyczy nowa ustawa: "Dotyczy zmiany zasad wyboru posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgach wyborczych i wprowadzenia zasady, że w każdym okręgu wyborczym wybiera się co najmniej trzech posłów" czytamy.

Tajemniczy projekt PiS - kiedy poznamy jego treść?!

Według wielu komentatorów, po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość postanowiło wprowadzić nowelizację ustawy o prawie wyborczym bez uprzedniego poinformowania zainteresowanych wyborców. Tajemniczej ustawy wciąż nie można przeczytać - jest jeszcze niedostępna na stronie Sejmowej. Bałagan w prawie wyborczym może ułatwić partii PiS wygranie wyborów. Zamieszanie ma miejsce choćby odnośnie wyborów samorządowych. Choć początkowo data ich przeprowadzenia była zapowiadana na jesień, coraz częściej pojawia się informacja, że zostaną przeprowadzone dopiero na wiosnę! Dezorientacja sprawia, że mniejsza ilość potencjalnych wyborców decyduje się pójść do urn. Jedna z ostatnich, błyskawicznie wprowadzonych nowelizacji zlikwidowała również nakaz, aby w każdym lokalu wyborczym znajdowała się przynajmniej jedna kamera.

Sejm znowu areną walki?

Takie działania partii rządzącej mogą doprowadzić do tego, że w parlamencie znowu będziemy mogli zobaczyć sceny jak z cyrku. Cała opozycja bowiem jest przeciwna proponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom i nie zamierza odpuścić ani trochę. To jednak w żaden sposób raczej nie powstrzyma obozu rządzącego od dopięcia swego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Śląsk: Ponad 20 rannych, niczego się  nie spodziewali
  2. Śmierć polskiego polityka. Śledczy odkryli coś zaskakującego
  3. Nocny dramat w Polsce! Dziesiątki rannych, setki uszkodzonych budynków
  4. "Jan Paweł II przewraca się w grobie!" Wszystko przez Rydzyka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News