"Bez przemocy nie ma rodziny". Oburzające słowa posła w Sejmie

"Bez przemocy nie ma rodziny". Oburzające słowa posła w Sejmie Źródło: YouTube

Sejm często jest miejscem, gdzie padają zaskakujące i nie raz kontrowersyjne słowa. Podobnie było i tym razem. Jeden z posłów wyraził się w oburzający sposób o rodzinie. Zasugerował, że przemoc jest... potrzebna. Co miał na myśli, wyrażając tak kontrowersyjny pogląd?

Sejm nie raz staje się areną politycznych starć i ostrych słów. Często wyrażane w nim opinie są kontrowersyjne. Pewien poseł doskonale to zobrazował, dzieląc się swoją opinią na temat przemocy w rodzinie. Posunął się nawet do stwierdzenia, że bez przemocy nie można mówić o rodzinie. To nie jedyne szokujące słowa, jakie wypowiedział.

Granice prywatności i przemocy

Sejm zapoznał się ze sprawozdaniem Rady Ministrów na temat realizacji "Krajowego programu przeciwdziałania przemocy w Rodzinie", przewidzianego na lata 2014-2020. Największą uwagę zwraca niezrzeszony poseł Janusz Sanocki. Jego słowa są oburzające.

Poseł powiedział, ze trudno mu było powstrzymać śmiech, gdy Joanna Szmidt z Nowoczesnej mówiła o tym, że Polska pod rządami PiS-u nie jest miejscem dla kobiet. Sanocki uważa zupełnie inaczej.

- Nawołują nas tutaj panie do tego, żeby państwo swoją omnipotencją objęło każdy zakamarek ludzkiego życia i żeby ingerowało w rodzinę. To znaczy co, w każdej rodzinie mamy postawić żandarma, zamontować kamerę? - mówił ironicznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sejm mógł usłyszeć, że Sanocki uważa, że kwestie przemocy domowej i zwiększenia kar dla osób, które ją stosują, są zbędne. Według jego słów normalni ludzie nie akceptują pijaństwa ani przemocy, a co za tym idzie można zaniechać dalsze regulacje tych kwestii.

- To są naganne zjawiska, ale nie możemy iść w tej ingerencji coraz dalej i dalej. Przemoc ekonomiczna? Mój Boże, a przemoc kulinarna na przykład? - przekonywał dalej.

Poseł ironizuje, ale najwidoczniej nie zna najnowszych statystyk. Jak podaje Europejski Sondaż Społeczny 22 procent Polek nie ma własnego źródła dochodu. Oznacza to, że są utrzymywane przez swoich mężów lub partnerów. Taka sytuacja jest często wykorzystywana, aby bezkarnie stosować przemoc domową. Agresywni partnerzy wiedzą, że kobiety bez środków do życia nie zostawią ich ani nie poinformują nikogo o sytuacji domowej.

Sejm oburzony kontrowersyjnymi wypowiedziami

Poseł podkreślił też, że chrześcijaństwo to jedyna religia, która daje kobietom tak liczne przywileje. Według niego, kobiety są stawiane bardzo wysoko, a opozycja krytykuje najkorzystniejszą dla wszystkich pań ideologię.

Sanocki odniósł się także do wycofania nowelizacji ustawy antyprzemocowej. Dokument zdecydowanie zawężał znaczenie przemocy. Przede wszystkim głosił, że jednorazowy incydent pobicia nie jest przemocą. Nowa definicja miała nie zawierać także kwestii przemocy psychicznej i naruszenia godności. Mężczyzna uznał, że lepiej byłoby, gdyby jednak weszła w życie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Martyna Wojciechowska miała wypadek! Pokazała zdjęcia obrażeń
  2. Najważniejszy bohater Rancza ma zjawiskowo piękną żonę! To sławna aktorka!
  3. Nocne głosowanie w Sejmie! Nagle zmieniono kontrowersyjną ustawę
  4. Lekarze są bezsilni. Nowy rodzaj nowotworu pojawił się w Polsce
  5. Naprawdę mocne wypowiedzi Tuska, które wszystkim umknęły. O PiS i nowej partii

 

Następny artykuł