Sejm po awanturze wybrał nowego Marszałka. Kaczyński ciągle się uśmiechał

Sejm po awanturze wybrał nowego Marszałka. Kaczyński ciągle się uśmiechał Źródło: fot. pikio.pl

Sejm wybrał już następcę Marka Kuchcińskiego, który wczoraj podał się do dymisji po tym, jak wybuchła afera związana z jego lotami rządowymi samolotami. Po wielu przemowach w końcu zapadła ostateczna decyzja. Wiele osób przewidziało ten wynik.

Sejm od samego rana aż huczy od tematu powołania nowego marszałka Sejmu, który zastąpi Marka Kuchcińskiego. Polityk w ostatnich tygodniach był tematem wielu dyskusji politycznych w naszym kraju. Wszystko za sprawą afery samolotowej. Początkowo Kuchciński zaprzeczał, aby kiedykolwiek na pokładzie rządowego samolotu towarzyszyły mu osoby z jego rodziny. Potem słyszeliśmy, że była tylko jedna taka sytuacja. Teraz już wiemy, że było ich o wiele więcej.

Co więcej, były marszałek podróżował nie tylko ze swoją rodziną, ale również swoich kolegów z partii. Wątpliwości budzi również fakt, że duża część jego lotów odbywały się na Podkarpacie, skąd właśnie pochodzi Marek Kuchciński. Teraz Sejm powołał już jego następce.

Sejm wybrał nowego Marszałka Sejmu

Przy obecnym podziale władzy w Sejmie raczej nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie członek partii Jarosława Kaczyńskiego zostanie nowym marszałkiem Sejmu, ale nie da się ukryć, że całe dzisiejsze posiedzenie polskiego parlamentu było jedną wielką awanturą. Przedstawiciele kolejnych ugrupowań zabierali głos na mównicy, obrzucając się nawzajem kolejnymi oskarżeniami i wytykając wszelkie możliwe błędy i uchybienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo wszystko w końcu trzeba było wybrać nowego marszałka, a kandydatką wystawiona z ramienia PiS została Elżbieta Witek. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo dobry wybór dla samego Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ jego ugrupowanie cały czas stanowi większość w Sejmie, przez co prezes PiS może obsadzić w roli marszałka Sejmu, kogo tylko chce.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku

2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku
 

Nawet jeżeli opozycja poparłaby wyłącznie swoich kandydatów, to i tak posłanka Witek ma za sobą większość osób zasiadających w ławach sejmowych. Przez to nawet politycy z innych ugrupowań byli świadomi, że samo głosowanie jest tylko formalnością, co było słychać podczas licznych wystąpień na sejmowej mównicy.

Łącznie było 3 kandydatów na stanowisko marszałka, a przez to użyte zostały maszyny do liczenia głosów. Ostatecznie posłance Witek udało się zgromadzić 245 głosów, co dało jej pewne zwycięstwo bezwzględną większością głosów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wiozła kota do weterynarza, by go uśpić. Jego ostatni gest wzruszy was do łez
  2. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIĘCI
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News