Sędzia nie ukarała Owsiaka. Prawica wszczęła śledztwo przeciwko niej

Sędzia nie ukarała Owsiaka. Prawica wszczęła śledztwo przeciwko niej Źródło: fot. wikipedia.org/Mateusz Włodarczyk

Prawica zaatakowała sędzię Izabelę Gabriel po tym, jak ta nie ukarała Owsiaka za użycie słowa "k***a" na spotkaniu autorskim. W uzasadnieniu stwierdziła, że salonik prasowy, w którym odbywało się spotkanie, nie jest miejscem publicznym, ponieważ zgodnie z prawem musi mieć do niego dostęp nieograniczona liczba osób.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył bloger Piotr Wielgucki, szerszej publiczności znany jako "Matka Kurka", który jest kojarzony głównie z krytyki Jurka Owsiaka.  Jego zdaniem sędzia Izabela Gabriel była nieobiektywna, a do złożenia apelacji wzywał m.in. polską Policję i Ministra Spraw Wewnętrznych Joachima Brudzińskiego. - Umorzyła Obywatelom RP, to nie mogła nie umorzyć "Jurkowi" Owsiakowi. Konstytucja! Wszyscy są wobec prawa równi, z wyjątkiem przestępców piszących o "królu żebraków" - napisał.

Izabela Gabriel pod ostrzałem prawicy

Prawicowcy wszczęli wobec niej śledztwo, próbując znaleźć podstawę do oskarżenia jej o nierzetelność w wykonywaniu obowiązków. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, internet zawrzał. - To, co zrobiła sędzia Izabella Gabriell, powinno się zakończyć wyrokiem dyscyplinarnym, bo to jest PATOLOGIA - pisał w internecie Wielgucki. - Szczególnie bulwersujący wyrok nakazowy wydała Izabella Gabriel, sędzia Sądu Rejonowego we Wrocławiu, która skazała Małgorzatę Farynowską (ORP) na grzywnę za wystawienie transparentu „Nie damy się zastraszyć” w czasie solidarnościowej pikiety przed komisariatem policji przy ul. Trzemeskiej - pisali o sędzi Izabeli Gabriel Obywatele RP. Oba wpisy pokazują, że sprawiedliwość jest względna i każdy może posiadać swoją wersję prawdy. W zależności od tego, kto poczuł się pokrzywdzony, różnie podchodzono do kwestii jej osoby i tego, jakie wyroki wydawała. W tym przypadku wszystko wskazuje na to, że "niestety", ale wyroki były bezstronne. To kolejna sytuacja tego typu, kiedy próbuje się wymusić na sędziach orzeczenia, które zdaniem danej opcji politycznej byłyby "słuszne". Całe szczęście w większości przypadków takie zabiegi skazane są na porażkę.  

PRZECZYTAJ: Dramat legendarnego polskiego piosenkarza, został uwięziony przez terrorystów

PRZECZYTAJ: Gwiazda TVN zlinczowana. Zrobiła coś bardzo niestosownego

PRZECZYTAJ: Marina świętuje pierwszy miesiąc Liama, dostał słodki prezent

Izabela Gabriel Fot. Wikipedia (Ralf Lotys) Izabela Gabriel Izabela Gabriel
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News