Znaleźli zwierzę o niepokojącym wyglądzie. Postanowili je ostrzyc i stanęli jak wryci, nie zapomną do końca życia

Znaleźli zwierzę o niepokojącym wyglądzie. Postanowili je ostrzyc i stanęli jak wryci, nie zapomną do końca życia Źródło: instagram.com azhumane

Schronisko gościło u siebie niesamowite zwierzę. Pracowników zdziwił jego niecodzienny wygląd. Spod kupy futra nie udało się nawet dojrzeć, czym jest kudłaty zwierz. Maszynki do golenia poszły w ruch, przygotowano ciepłą kąpiel - rezultat zwalił wszystkich z nóg.

Schronisko pokazało zdjęcia sprzed i po metamorfozie pewnego zwierzęcia. Mało kto zgadnie, kogo pracownica przywiozła pod opiekę weterynarzom i jakie były dalsze losy futrzanej kuli.

Strzyżenie zwierzęcia było dla pracowników wręcz misją

Julie z Arizona Humane Society w Arizonie w USA przyniosła do schroniska dziwne zwierzę. Otrzymała zgłoszenie o błąkającej się - dosłownie - kupie futra, która wygląda na bezdomną, czymkolwiek by nie była. Zwierzę udało się szybko złapać i przekazać w ręce specjalistów. Ci ze zdziwieniem stwierdzili, że nie mają pojęcia, co widzą na własne oczy.

Dopiero, kiedy zaczęto golić ruszającą się górę futra, okazało się, że to całkiem przyjazny i piękny kot. Pracownicy schroniska byli wręcz w szoku - większość zwierząt ze strachem lub agresją reagowała na dźwięk maszynki, a futrzak zachowywał się, jakby mu to sprawiało przyjemność. Kociak o hipnotyzujących oczach został nazwany Fluffer. Dzięki zgoleniu kołtunów i przywróceniu sierści do odpowiedniego stanu udało się nawet stwierdzić, że to kotka.

Schronisko dało kotu szansę na adopcję, odzew był ogromny

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kotka według weterynarzy była w wieku ok. 4 lat. Futro, które z niej zgolono, ważyło aż 1 kg. Trudno sobie wyobrazić, jaki ciężar dźwigało na sobie zwierzę. Sierść stanowiła 1/4 wagi kota. Kiedy Fluffer przeszła wszystkie potrzebne zabiegi pielęgnacyjne, ale też szczenienia, założono jej książeczkę, zorganizowano małą sesję zdjęciową, a efekty umieszczono w mediach społecznościowych na profilu schroniska. Niesamowitą kotkę chciał mieć każdy.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby

2. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel

Kotka nie tylko zachwycała swoim biało-szarym umaszczeniem, ale też metamorfozą przed i po. Na szczęście szybko udało się znaleźć odpowiednich przyszłych właścicieli dla Fluffer. Nie spędziła w schronisku zbyt wiele czasu - 2 dni później pojechała ze swoimi nowymi "człowiekami" do nowego domu.

Fot. facebook.com Arizona Humane Society

Najlepsze newsy dnia:

  1. Słodki kotek życzy Wam wszystkim miłego poniedziałku. Jesteście gotowi?
  2. Strzela do zwierząt, pozostaje nieuchwytny. Mieszkańcy stolicy narażeni na atak
  3. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  4. Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia
  5. Margaret wyznała całą prawdę. Fani zawiedzeni po tym, jak przeczytali jej gorzkie słowa
  6. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity

Źródło: Bored Panda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News