Schetyna: PiS chce zniszczyć wszystko, co niezależne

Schetyna: PiS chce zniszczyć wszystko, co niezależne

Platforma Obywatelska jest dzisiaj potrzebna Polsce i Polakom, jak nigdy wcześniej. Dlatego, że reprezentuje wartości tak bliskie wielu ludziom: wolność, szacunek dla drugiego człowieka, poczucie bezpieczeństwa. I zaufanie. Wspólnie z obywatelami stajemy w obronie najważniejszych wartości. Chcę, żeby Platforma była znowu symbolem otwartej, twórczej, odważnej dyskusji o Polsce. Przed nami ciężki marsz, trudna droga. Przed nami wiele etapów. Platforma Obywatelska musi być gotowa do odsunięcia PiS od władzy. Dziękuję za każdy dzień ciężkiej, wspólnej pracy. Wszystko jeszcze przed nami. Jestem przekonany.

PiS chce zniszczyć wszystko, co cieszy się niezależnością. Szykuje skok na kolejny filar demokracji - tym razem na sądownictwo. Politycy PiS chcą wprowadzić zmiany, które skrajnie upolitycznią sądy. Dobrze wiedzą, że jest to wbrew Konstytucji, dlatego zawczasu sparaliżowali Trybunał Konstytucyjny, żeby nikt im nie przeszkodził.

Zbigniew Ziobro zamierza wprowadzić do każdego sądu swojego człowieka, który będzie mógł blokować prace prezesa sądu. Ofiarą rządów PiS ma paść także Krajowa Rada Sądownictwa. Minister sprawiedliwości planuje, by członkowie tego gremium byli wybierani przez większość rządzącą, czyli przez polityków.

Polska jest krajem Unii Europejskiej. Sądy muszą pozostać niezależne. Będziemy walczyć z każdą próbą upolitycznienia sądownictwa.

Grzegorz Schetyna

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News