Błaszczakowi zajęło 3 dni, żeby dotrzeć na tereny dotknięte nawałnicą. Powinien być tam od razu. 3 doby zajęła mu droga? Nie, był na wakacjach. Każdy ma prawo do wypoczynku, ale on zlekceważył dramat mieszkańców. Potem zorganizował obrzydliwą ustawkę medialną i przez wiele tygodni kłamał.

Byłem na miejscu tego kataklizmu trzy razy. Rozmawiałem z mieszkańcami i wiem, że wielu z nich heroicznie narażało swoje życie, żeby ratować innych podczas nawałnicy. Minister Błaszczak nawet im nie podziękował. Zatem robimy to my –
ogromne wyrazy szacunku i podziękowania należą się mieszkańcom i wolontariuszom, którzy przyjechali pomagać z całego kraju. To się nazywa solidarność, tak działa Polska obywatelska. 

Straty po nawałnicy sięgają 3 MILIARDY Zł. Rząd PiS przeznaczył na ten cel za mało. Jednocześnie w tym czasie wydaje 19 milionów zł z kieszeni Polaków na pisowską propagandę – na aferę billboardową. 

Zaprosiliśmy przyjaciół z Unii Europejskiej, żeby zobaczyli ogrom strat. UE chce pomóc. Możliwe są dziesiątki milionów euro z Funduszu Solidarności. Te pieniądze są potrzebne mieszkańcom. Ale formalnie to rząd musi zgłosić taki wniosek. Wszystko przygotowaliśmy. Dlaczego PiS, Beata Szydło i Mariusz Błaszczak milczą?

źródło: facebook.com

...

Zobacz również

Zobacz również