Khaled Al-Saqaby, saudyjski psycholog i terapeuta, opublikował w serwisie YouTube film, na którym instruuje jak prawidłowo i z „woli Allaha” bić swoją żonę. Kontrowersyjne nagranie w ciągu miesiąca obejrzało ponad 300 tysięcy internautów.

Na początku swojego wystąpienia Al-Saqaby oświadcza, że bicie żony to „trudna i niejednoznaczna kwestia”. Terapeuta twierdzi jednak, że kary cielesne uczą kobietę jak „odpowiednio się zachowywać”. Według słów muzułmańskiego psychologa ciosy należy zadawać bez gniewu i furii, respektując zasady wiary.

Khaled Al-Saqaby zaznacza, że nie należy bić żony kijem, pałką oraz ostrymi przedmiotami. Muzułmanin poleca swoim widzom inne przedmioty, które według jego opinii, są bardziej wskazane do użycia w takich sytuacjach.

Przed dokonaniem aktu przemocy terapeuta zaleca, aby przypomnieć kobiecie jej prawa i obowiązki wynikające z woli Allacha. Według Al-Saqabiego „dużym problemem” naszych czasów jest fakt, iż kobiety uzurpują sobie prawa równe mężczyznom.

W ostatnim tygodniu w Arabii Saudyjskiej weszły w życie przepisy, które zabraniają kobietom odbierania oraz sprawdzania zawartości telefonu swojego męża. Przedstawicielki płci pięknej, które złamią powyższe prawo będą mogły trafić do więzienia lub zostać poddane karom cielesnym.

https://youtu.be/cUOd2Co1M0U

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2752471

...

Zobacz również