Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zdradził plan partii odnośnie pomników smoleńskich przed Pałacem Prezydenckim. Ekipie rządzącej chodzi już o dwa pomniki, które mogłyby tam stać tam kosztem wizerunku księcia Poniatowskiego. 

– Jesteśmy realistami. Wiemy, że tam nie ma na nie miejsca. Choć można sobie wyobrazić przeniesienie pomnika Księcia Poniatowskiego… – zasugerował Jacek Sasin w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– Czemu PiS sprzeciwia się zaszufladkowaniu Lecha Kaczyńskiego tylko jako ofiary katastrofy? To przede wszystkim prezydent RP, prezydent stolicy, minister sprawiedliwości, szef NIK, jeden z liderów „Solidarności”. Lech Kaczyński był architektem polskiej wolności i demokracji w Polsce. Będzie miał pomnik w centrum stolicy – dodał.

Z kolei Antoni Macierewicz mówił o strzeżeniu przez żołnierzy popiersia Lecha Kaczyńskiego. Według ministra, były prezydent „poległ w obronie kraju”.

– Od tygodnia spada na was wielki obowiązek strzeżenia popiersia tego, który poległ w obronie Rzeczypospolitej – mówił szef MON.

...

Zobacz również