Sąsiedzi
youtube.com Catlandstudios
Monika Majko - 15 Listopada 2020

Oglądaliście "Sąsiadów"? Tak wyglądały kulisy ich powstawania

"Sąsiedzi" zostali stworzeni w 1976 roku przez reżysera Lubomíra Beneša oraz scenarzystę i scenografa Vladimíra Jiránka. W sieci udostępniono nagranie z kulis powstawania animacji, która do dziś bawi wielu widzów do łez.

"Sąsiedzi" to czechosłowacki, a później czeski, lalkowy serial animowany, który podbił serca widzów niemal na całym świecie. Komiczne przygody dwóch majsterkowiczów, którzy zwykle nie mają pojęcia, co robią, do dziś rozśmieszają do łez wielu fanów przezabawnej serii animacji.

Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęciaLekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęciaCzytaj dalej

Animowana seria przedstawia dwóch bohaterów, Pata i Mata, którzy zmagają się z przeróżnymi problemami w swoich domach i ogrodach. Nieudolni majsterkowicze zawsze próbują poradzić sobie z kłopotem własnymi siłami, jednak ich współpraca przebiega w sposób, który powoduje liczne komiczne nieporozumienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Pat i Mat jednak nigdy nie tracą optymizmu i są zadowoleni z wyniku swojej ciężkiej pracy. Dwójka sąsiadów zawsze podejmuje wyzwanie i nie poddaje się, dopóki nie znajdzie rozwiązanie problemu. Serial nie ma innych bohaterów oraz nie korzysta z dialogów. Sceny w serialu ilustrowane są dźwiękowo.

Od początku produkcji powstało 130 odcinków serii, a ostatnie 39 z nich zostało stworzonych pomiędzy 2018 a 2020 rokiem. W 2009 roku została wydana również przygodowo-logiczna gra komputerowa pt. "Pat & Mat: The Game" czyli po polsku" Pat i Mat: Gra".

Dzisiaj grzeje:

1. Zmarł legendarny gwiazdor telewizyjny, prowadził wiele programów. Trafił do szpitala po wypadku w domu

2. Prawdziwy hit w Lidlu. Zapłacisz 10 złotych i wyjdziesz z produktem od projektanta mody

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

W sieci pojawił się materiał, prezentujący kulisy powstania starszych odcinków tej kultowej animacji. Widzowie mogą dowiedzieć się z nagrania, że Pat i Mat byli ręcznie złożonymi lalkami, a każdy ich ruch przed kamera wymagał przesunięcia ich kończyn w odpowiednim kierunku przez animatorów. Ciężka praca twórców animacji opłaciła się jednak, a ich dzieło do dziś cieszy się ogromną popularnością. Materiał o powstawaniu "Sąsiadów" możecie obejrzeć poniżej:

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  3. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  4. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  5. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  6. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  7. Chcesz uniknąć zawału, udaru i chorób serca? Pij go na zdrowie, najlepiej codziennie i żyj pełnią życia
  8. Robicie jesienią szarlotkę? Z własnych jabłek jest najlepsza
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News