SARS-CoV-2 ognisko
Jan Bielecki/East News
Klaudia Bochenek - 2 Czerwca 2020

Kolejne ognisko wirusa w naszym kraju. Potwierdzono zakażenia w bardzo niebezpiecznym miejscu

SARS-CoV-2 nie przestaje pojawiać się w różnych miejscach w naszym kraju. Prawie każdego dnia dowiadujemy się o nowych ogniskach koronawirusa. Tym razem sprawa jest o wiele poważniejsza, istnieje ogromne ryzyko śmierci.

SARS-CoV-2 zamiast słabnąć, atakuje coraz to inne lokalizacje na terenie całej Polski. Najnowsze ognisko wykryto w Białymstoku, jednak COVID-19 w tym przypadku jest groźniejszy niż zwykle.

Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce, tym razem na Podlasiu

Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce nie napawa optymizmem - jeszcze wczoraj pisaliśmy o wykryciu dwóch nowych na Śląsku. Niepokojące jest to, że pojawił się w dość niebezpiecznym miejscu - w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Pacjenci mają tam bardzo słabą odporność z powodu chorób, z którymi walczą. Dla personelu oraz dla podopiecznych to bardzo zła wiadomość. Rzeczniczka placówki stara się uspokajać krajowe media: chociaż zarażonych jest 6 osób, to mają oni najmniejszy kontakt z personelem i resztą szpitala.

Rita Malinkiewicz miała wypadekTragiczny wypadek. Reprezentantka Polski pilnie przewieziona do szpitala, trzymamy kciukiCzytaj dalej

- Przypadki zakażenia dotyczą pracowników zakładu patomorfologii tej placówki. To komórka, która ma najmniejszy kontakt z pozostałą częścią szpitala. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji, między innymi dekontaminacja pomieszczeń w zakładzie - poinformowała Monika Mróz. 5 osób, które zdiagnozowano do poniedziałku, znajduje się pod kwarantanną. Dziś poinformowano o kolejnym zarażonym. Wszystko na bieżąco jest uzgadniane z sanepidem. Szpital wydał też oświadczenie.

SARS-CoV-2 w białostockim szpitalu. Mamy oświadczenie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Woda mineralna tydzieńPrzez tydzień piła tylko wodę. Rezultaty były nie do przewidzenia, zdjęcie z ostatniego dnia tłumaczy wszystkoCzytaj dalej

- Informujemy, że jeden z 70-ciu testów wykonanych w niedzielę personelowi szpitala okazał się dodatni. Jest to pracownik Zakładu Radioterapii BCO. W sumie mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pacjenci są napromieniani zgodnie z grafikiem. Lekarze z ujemnym wynikiem testu przyjmują pacjentów na bieżąco w trybie dyżurowym. Kiedy tylko dostaniemy potwierdzenie negatywnych wyników u pozostałych pracowników ZR wznowimy pracę w pełnym wymiarze dyżurowym. [...] W poniedziałek wykonaliśmy blisko 500 testów, w tym 415 personelowi BCO, 39 pacjentom do planowych hospitalizacji oraz 45 hospitalizowanym pacjentom wypisywanym w poniedziałek ze szpitala z informacją o konieczności pozostania w domu. Do końca tygodnia planujemy przebadać wszystkich pracowników Centrum. Od wtorku wznawiamy planowe przyjęcia na wszystkich oddziałach szpitalnych - czytamy na stronie Białostockiego Centrum Onkologii.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość o Katarzynie Dowbor. Właśnie napłynęło oficjalne potwierdzenie
2. Katarzyna Cichopek pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Nie jest w nim sama

Aby zapewnić bezpieczeństwo personelowi oraz pacjentom, szpital pozostaje w stałym kontakcie z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Zarządzono i zakończono dekontaminację pomieszczeń w dziale patomorfologii, temu zabiegowi zostaną też poddane pokoje Zakładu Radioterapii. Reżim sanitarny został jeszcze bardziej zaostrzony. Co ciekawe, szpital od początku trwania epidemii nie ograniczał ani nie przerywał przyjmowania pacjentów na zaplanowane zabiegi. Mieli oni jedynie wykonywane testy na koronawirusa zanim weszli na teren placówki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy coraz częściej dochodzą swoich praw jako pacjenci. Niektóre historie sprawiają, że włos się jeży na głowie
  2. Nie żyje młody mistrz świata. Miał przed sobą całe życie, ale przegrał ze straszną chorobą
  3. Dostałeś podobnego SMS-a? Jesteś w niebezpieczeństwie, CERT Polska ostrzega
  4. Straciłeś pracę w związku z pandemią? Wojsko Polskie może się o ciebie upomnieć
  5. Już wszystko wiadomo. Podano przyczynę śmierci uwielbianego aktora, miał jeszcze przed sobą całe życie
  6. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe

Psychotest obrazekNa co w pierwszej kolejności zwróciłeś uwagę na obrazku? Odruchowy wybór ujawni najgłębiej skrywaną prawdę o tobieCzytaj dalej
 

Źródło: Wirtualna Polska, Białostockie Centrum Onkologii, TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News