W mediach zawrzało po opublikowaniu informacji jakoby USA miało nałożyć wysokie sankcje na rząd Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczniczka Departamentu Stanu ostro skomentowała te doniesienia.

Dziennikarze Onetu poinformowali, że Amerykanie postanowili ukarać rząd Prawa i Sprawiedliwości sankcjami i egzekwować je do czasu przyjęcia poprawek w kontrowersyjnej ustawie o IPN.

ZOBACZ TAKŻE: KATASTROFA! USA właśnie wprowadziło upokarzający zakaz przeciw Polakom

Sankcje USA na polski rząd

Według informacji podanych przez Onet.pl wysokiej rangi amerykańscy dyplomaci nałożyli na polski rząd ultimatum, mieli nawet dyskutować z przedstawicielami polskiej dyplomacji.

Na spotkaniu polsko-amerykańskich przedstawicieli władz pojawił się także Wess Mitchel, który jest najbliższym współpracownikiem szefa dyplomacji Stanów Zjednoczonych.

Jako dowód na potwierdzenie prawdziwości swoich ustaleń Onet przedstawił notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie, która miała powstać 2 tygodnie po podpisaniu przez Andrzeja Dudę kontrowersyjnej ustawy o IPN, a tym samym odesłaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.

ZOBACZ TAKŻE: UE idzie na wojnę z USA. To wstrząśnie całym światem

Komentarz Departament Stanu

Z owej notatki wynika, że do czasu aż Polska nie wprowadzi zmian w ustawie o IPN, urzędnicy państwowi na najwyższych szczeblach Białego Domu mają zaprzestać jakichkolwiek kontaktów z polskimi dyplomatami. Amerykanie mieli także grozić polskiemu rządowi, że zaprzestaną finansowania projektów wojskowych, które z nami prowadzą.

Tymi sensacyjnymi doniesieniami żyje cała Polska. Zareagowała na nie Heather Nauert, rzeczniczka Departamentu stanu, która ostro i stanowczo zaprzeczyła tym informacjom.

– Doniesienia mediów o zawieszeniu przez USA stosunków z Polską i inne tego typu wiadomości są po prostu fałszywe – powiedziała Geather Nauert na specjalnej konferencji prasowej.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński dostanie zawału. Odtajniono raport USA o Polsce

Czy popierasz ustawę o IPN?

Loading ... Loading ...

Najzabawniejsze memy o 500 plus [ZOBACZ!]


Nie uwierzysz, jak zginęli! 12 najgłupszych śmierci, jakie widział świat