Sanepid Śląsk
East News Jan Bielecki
Klaudia Bochenek - 30 Maja 2020

Pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Sanepid potwierdził

Sanepid potwierdza, że to pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Wszystko przez mieszkańców Śląska. Gdyby tylko ktoś wcześniej przewidział możliwy obrót spraw, sprawa miałaby szansę na całkowicie inne zakończenie. Teraz służby muszą przygotować plan działań.

Sanepid przekazał zaskakujące wieści o pierwszym takim przypadku w Polsce. Do tej pory w żadnym mieście nie stało się coś tak zaskakującego. Mieszkańcy mogą czuć się zagrożeni?

Chcieli odbyć formalną kwarantannę, okazali się być zakażeni

Burmistrz Włodawy położonej w województwie lubelskim oraz szef powiatowego sanepidu są zszokowani tym, do czego doszło na terenie miasta. Trzech mieszkańców Śląska udało się do Włodawy, ponieważ chcieli spędzić kwarantannę w spokojnym miejscu, gdzie nie ma zachorowań. Ślązacy nie chcieli przebywać przez 2 tygodnie w najbardziej zakażonym województwie w Polsce.

Krzysztof Jackowski w szpitaluJackowski na stole operacyjnym, po trzech dobach przyszło największe załamanie. Wiele osób może spotkać identyczne zagrożenie, jak jasnowidza przed latyCzytaj dalej

- Trzy spośród tych pięciu zakażonych, to osoby, które nie są mieszkańcami naszego powiatu ani Lubelszczyzny. Przyjechały ze Śląska i wybrały Włodawę na miejsce kwarantanny, bo nie chciały odbywać jej w "centrum epidemii". Następnie udały się do mobilnego punktu pobierania wymazów i wynik okazał się jednak pozytywny - mówi szef lokalnego sanepidu. Ślązacy na miejsce kwarantanny wybrali domek turystyczny, a swój pobyt zgłosili do odpowiednich organów.

Sanepid mówi wprost, że to pierwszy tego typu przypadek w Polsce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Trzech mieszkańców Śląska przeszło test na koronawirusa pozytywnie. Zakażonych we Włodawie było pięciu - pozostała dwójka to osoby zamieszkujące Włodawę, a które w ostatnim czasie wróciły zza granicy, w tym jedna z Włoch. Z zakażonymi jechali również pasażerowie, jednak pierwszy test okazał się być pozytywny. To pierwszy tego typu przypadek "przywleczenia" koronawirusa do miasta, które od początku epidemii pozostawało "czyste". Od momentu przyjazdu Ślązaków w powiecie włodawskim 39 osób jest na kwarantannie (31 przyjechało zza granicy, 8 jest pod obserwacją medyczną). Wszyscy boją się, że w mieście powstanie ognisko zakażenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Za plecami Polaków wprowadzono jedną zmianę. Obowiązuje już od poniedziałku, wiele osób może się tęgo zdziwić
2. Pielęgniarka zrobiła zdjęcie dłoni starszej pani. Uwagę zwraca jeden szczegół, prawda powala

Włodawa od wschodu jest jest odgraniczona rzeką Bug od Ukrainy i Białorusi. Z kolei w graniczących z miastem powiatach już na terenie Polski nie odnotowywano masowych zachorowań, jedynie pojedyncze przypadki. Władze miasta miały nadzieję, że z racji na położenie oraz wprowadzone obostrzenia nadal mogą czuć się bezpiecznie.

- Do tej pory udało nam się uniknąć zakażeń dzięki dużej dyscyplinie mieszkańców. Mieliśmy jednak obawy, że w związku ze zbliżającymi się wakacjami może być takie zagrożenie. Wiadomo, że jesteśmy rejonem turystycznym i odwiedza nas bardzo dużo ludzi - mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile godzin powinniśmy spać? Odpowiedź jest różna w zależności od wieku
  2. Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)
  3. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje 14-latka, za którą kciuki trzymało wielu Polaków
  4. Martyniuk zalał się łzami, padły poważne groźby. Starał się zatuszować sprawę, film zniknął z internetu
  5. Jan Paweł II przed laty nagle zalał się łzami. Papież Polak miał porażającą wizję
  6. Każdy kto dużo siedzi w domu, powinien jeść suszone grzyby. Też je tak suszysz jak na zdjęciu?

Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News