Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania uczestników mszy. Jedna z osób miała koronawirusa, wielkie niebezpieczeństwo

Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania uczestników mszy. Jedna z osób miała koronawirusa, wielkie niebezpieczeństwo Źródło: Pixabay TheoRivierenlaan

Sanepid po raz kolejny zwraca się ważnym apelem dotyczących osób, które przebywały razem z osobami zarażonymi koronawirusem. To bardzo ważne, aby te słowa do nich dotarły, a oni zgłosili się do odpowiednich służb.

Sanepid koszaliński poszukuje konkretnych osób, które przebywały w jednym budynku podczas uroczystości z osobami, u których w pozytywnych wynikach laboratoryjnych potwierdzono obecność koronawirusa.

Sanepid prosi o przekazywanie tej informacji

Sanepid ogłosił, że poszukuje wszystkich osób, które między 14 a 19 marca brały udział w mszach trydenckich. Dotyczy to osób ze Słupska oraz Koszalina. Osoby, które brały udział w tych mszach świętych proszone są o pilny kontakt z koszalińskim oddziałem sanepidu, a reszta mieszkańców powinna przekazać tę informację do osób, które ewentualnie mogą znajdować się w grupie ryzyka określanej przez instytucję. W nabożeństwach bowiem miała brać udział osoba zarażona wirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Bardzo ważne, aby ograniczyć kontakt

- Wszystkich, którzy byli na Mszach Świętych: w Koszalinie - 15 (niedziela) lub 19 (czwartek) marca albo w Słupsku 14 marca (sobota), prosimy o pilny kontakt bezpośrednio z sanepidem - takie ogłoszenie pojawiło się także na stronach diecezji oraz grupach Koszalińskiego Środowiska Wiernych Tradycji Łacińskiej. Osoby związane ze środowiskiem poinformowały, że udział groził zakażeniem się wirusem SARS-CoV-2. Okres kwarantanny mógł być tutaj niezastosowany ze względu na brak świadomości o wystawieniu się na jego działanie, a dotarcie do wszystkich, którzy znajdowali się w świątyni jest bardzo ważne aby ograniczyć ich kontakt z resztą społeczeństwa i nie powodować rozprzestrzeniania się choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś tego samego SMS-a. Znamy jego treść

Specjalny rodzaj mszy

Sanepid szuka uczestników bardzo nietypowej mszy. Msza trydencka to msza, która odprawiana jest w języku łacińskim, dodatkowo inaczej wyglądają szaty liturgiczne. Jest to nadzwyczajna forma rytu rzymskiego. Odprawiana jest ona w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie, natomiast w Słupsku według informacji, które można znaleźć w mediach społecznościowych, msza odbyła się w kościele św. Maksymiliana Kolbego. Wszystkie osoby, które w nich uczestniczyły, powinny niezwłocznie zgłosić się do lokalnego oddziału sanepidu i nie kontaktować się z innymi osobami. Nawet jeśli nie przejawiają objawów zakażenia, wirus może znajdować się w ich ciele.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Małgorzata Rozenek skontrolowała syna i zamarła, został przyłapany. Wszystko przez rachunek
  4. Rozpoznajesz tę kobietę? Przebywa w szpitalu, nie można ustalić jej tożsamości
  5. Wodą z kranu można się zarazić koronawirusem? Jest oficjalne stanowisko WHO
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: WP Wiadomości

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News